Porady

Szafy przesuwne – mądre zagospodarowanie przestrzeni

Szafy przesuwne - mądre zagospodarowanie przestrzeni

Szafy przesuwne to sposób, aby rozsądnie zagospodarować każdą, nawet najmniejszą przestrzeń. Dlatego chętnie wybierają je zarówno właściciele domów o sporym metrażu, jak i małych mieszkań. O ile można obyć się bez biurka, fotela, czy regału, o tyle chyba nikt nie wyobraża sobie domu bez szafy. To mebel, który przyda się zarówno w przedpokoju, kuchni, jak i sypialni.

1. Szafy przesuwne – w którym pomieszczeniu się sprawdzą?

2. Szafy na przedpokój: minimalizm nigdy nie wychodzi z mody

Obecnie wybór szaf jest ogromny, jednak kupując ten mebel zwracamy uwagę, by został z nami przez lata i świetnie pasował do każdej przestrzeni. Dlatego warto się zastanowić, zanim dokonamy wyboru i kierować się raczej wygodą, niż modą.

1. Szafy przesuwne – w którym pomieszczeniu się sprawdzą?

Gdy szukamy mebli kierujemy się wieloma czynnikami – ich wyglądem, funkcjonalnością, ceną i jakością wykonania. Wszystkie nasze wymogi doskonale spełnią szafy przesuwne. To jeden z najbardziej praktycznych i uniwersalnych mebli, jakie możemy posiadać w naszym domu czy też biurze.

Szafy przesuwne sprawdzą się jako element wyposażenia przedpokoju, salonu, sypialni, ale też pokoju dziecięcego, czy młodzieżowego. Dzięki nim zyskamy dużo miejsca i łatwiej nam będzie zadbać o porządek.

2. Szafy na przedpokój: minimalizm nigdy nie wychodzi z mody

Jeśli szukasz szafy na przedpokój i zastanawiasz się, jaką wybrać, by była pojemna i praktyczna, a jednocześnie dobrze prezentowała się tuż przy wejściu do domu, postaw na minimalizm. Ten zawsze się sprawdza i chociaż kolejne trendy się zmieniają, minimalizm nigdy nie wychodzi z mody.

Przedpokój to zazwyczaj bardzo małe, jeśli nie najmniejsze w domu pomieszczenie. Należy być bardzo ostrożnym, żeby je dobrze zagospodarować, bez zbędnego „zagracania”. Dlatego szafa na przedpokój jest niezwykle istotna. Warto postawić na wąski i płytki mebel, który jednocześnie będzie maksymalnie pojemny – na pewno przydadzą się różnej wielkości półki i drążki, na których powiesimy wierzchnie ubrania. Najlepiej, jeśli poszukasz też szafy z lustrem. Dzięki temu nawet najmniejsze pomieszczenie wyda się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Możesz również zdecydować się na mebel z pojemną szufladą i wysuwanym siedziskiem, co pozwoli ci zaoszczędzić przestrzeń na buty i samodzielne siedzisko do ich zakładania.

Pamiętaj, żeby kierować się przede wszystkim własnym komfortem, a nie chwilową modą. Postaw na mebel, który będzie ci służył przez lata i optymalnie wypełni przestrzeń twojego domu.

Similar Posts