Porady

Zakup listew przypodłogowych

Zakup listew przypodłogowych

Podłoga to nie tylko same paneli, czy też płytki. Decydując się na aranżację tej powierzchni, w wielu przypadkach należy pamiętać o tym, że koniecznością mogą okazać się listwy przypodłogowe. Do ich zakupu należy podejść z odpowiednią uwagą. Tak, aby być pewnym tego, że podejmuje się dobrą decyzję – nie tylko, jeżeli chodzi o jakość, ale także estetykę wykonania.

Po co są listwy?

Wiele osób uznaje je za zbyteczny element, ale wbrew pozorom listwy podłogowe pełnią wiele funkcji. Na liście takich właściwości można wymienić:

  • ochrona przed wilgocią – nie trzeba martwić się tym, że ściana będzie mokra od mycia podłogi mopem,
  • ochrona przed brudem – listwy przypodłogowe pomagają zakryć dziurę dylatacyjną, dzięki czemu brud nie przedostaje się pomiędzy ścianę a panele,
  • ochrona przed uderzeniami – ściana nie będzie tak mocno narażona na urazy mechaniczne, jeżeli chodzi o dolną część.

Wybór listew jest bardzo szeroki. Każda osoba na pewno znajdzie produkt pożądany przez siebie.

Gdzie mają zostać zamontowane listwy?

Zanim zostanie podjęta finalna decyzja o zakupie, należy pomyśleć o tym, gdzie takie elementy będą zastosowane. Nie trzeba ich umieszczać wszędzie. Chociaż zdecydowana większość osób decyduje się właśnie na to. Co jest ważne – w całym domu NIE trzeba umieszczać takich samych listw. To, co każdy inwestor musi wziąć pod uwagę to estetykę wnętrza, a dokładnie ścian i podłogi. Tak, aby każdy z elementów tworzył wspólnie harmonijną całość. Co jest również ważne? Należy sprawdzić z jakim dokładnie pomieszczeniem będzie się miało do czynienia. W szczególności, jeżeli mowa o łazience i kuchni, gdzie ma się do czynienia z dużym poziomem wilgotności. Listwy przypodłogowe muszą być odporne na działanie takich warunków zewnętrznych.

Materiał wykonania

Skoro już tyle mówi się o jakości, warto temat ten kontynuować. Z jakiego materiału wykonana bezie listwa przypodłogowa? Wśród najbardziej polecanych produktów znaleźć można te, jakie wykonane są z tworzywa sztucznego. W tej kwestii PCV spisuje się idealnie. Tak, dużo mówi się o tym, aby odchodzić od plastiku, ale nie w każdym względzie. Odpowiednio wzmocniony plastik, o dużej grubości jest świetnym dodatkiem, jeżeli chodzi o listwy, umieszczane przy podłodze. Dowodem na to są opinie innych użytkowników, którzy już takie listwy mają w swoich domach.

Listwy w odpowiednim kolorze

Patrząc na oferty sklepów zajmujących się sprzedażą listew przypodłogowych, szybko można zorientować się, że do wyboru są produkty w różnych kolorach. Najlepiej postawić na listwy w kolorach uniwersalnych – czarnym lub białym. Nie będzie problemu z tym, aby dopasować je do podłogi. Wbrew pozorom – nie widać na nich tak dużej ilości kurzu. Aczkolwiek, dla osób bardziej wymagających dostępne są również listwy przypodłogowe w innych kolorach, jak chociażby szary, czy też naturalne odcienie drewna. Są także takie listwy, jakie posiadają mieniące się dodatki. Przeglądając wszystkie dostępne produkty, uda się wybrać coś, co będzie odpowiadać danej osobie.

 

 

Similar Posts