Porady

Modne wyposażenie wnętrza – co wybrać?

Co roku we Włoszech odbywają się targi płytek dekoracyjnych i ich pokaz we wnętrzach. Wskazują one na aktualnie panujące trendy i zwracają uwagę na to, co nadal robi furorę i co będzie pożądane przez konsumentów w następnych sezonach. Rok 2020 nie przyniósł żadnych większych rewelacji. Jak od kilkunastu lat nadal popularne są płytki dekoracyjne marmurowe, kafelki cementowe, płytki ze zdjęciami, tzw. 3D, a także te z metalicznym połyskiem.

Najmodniejsze płytki cementowe

Od lat królują w polskich przestrzeniach. Pasują do stylu minimalistycznego i loftowego. Nawiązują do tradycji marokańskiej i hiszpańskiej. Wydawało się, że nareszcie opuszczą podium i staną się mniej popularne. Nic takiego się nie wydarzyło. Płytki cementowe nadal są świetnymi elementami, które ozdabiają pomieszczenia, nadając im lekkości. Proponuje się je umieszczać w salonie lub dziennym pokoju. Wówczas są dobrze widoczne i optycznie powiększają pokój. W tym roku najpopularniejsze są płytki dekoracyjne cementowe niemające nic wspólnego z klasycznym zdobnictwem.

Mają one niesymetryczne, różnokolorowe wzory, które przenikają się wzajemnie. Są zwariowanym dodatkiem do białych lub szarych pomieszczeń. Szukając czegoś delikatniejszego, warto zwrócić uwagę na jednokolorowe cementowe płytki. Teraz popularne są elementy, które zamiast wzorów, mają odciskane ciemniejsze wzory geometryczny, kompozycje roślinne, czy falujące linie. Ciekawym trendem, jaki się pojawił, są płytki dekoracyjne z lekko podniszczonym wzorem. Świetnie pasują do mieszkań urządzonych w stylu retro. Wnętrze, w którym znajduje się taka aranżacja, wygląda jak zniszczone przez czas, co dodaje mu charakteru.

Płytki dekoracyjne z metalicznymi dodatkami

W tym roku, jak i w poprzednim metaliczne dodatki w płytkach stanowią hit sezonu. Miedziany, srebrny, czy złoty połysk pojawia się na płytkach, które są dedykowane zarówno dla łazienek, jak i kuchni oraz salonów. Mogą być ułożone na ścianach, pomiędzy meblami, a także na podłodze. Płytki z metalicznym połyskiem świetnie wyglądają w aneksach kuchennych połączonych z salonem. W zależności od stylu mieszkania mogą mieć one cieplejsze złoty połysk, miedziany pasujący do beżowych i różowych ścian, lub srebrny nadający pomieszczeniu elegancji. Bardzo popularny w tym sezonie jest również grynszpan. Jest to charakterystyczna zieleń, nawiązująca do patyny. Nadaje elegancji całemu pomieszczeniu. Pasuje głównie do wnętrz bogatych w złote dodatki i zielone odcienie ściany. Ważne jest, aby płytki dekoracyjne odpowiadały stylem wszystkim pomieszczeniom.

Similar Posts