Meble

Łóżka składane. Które łóżko składane ci się przyda?

Łóżka składane. Które łóżko składane ci się przyda?

Łóżko składane sprawdzi się w różnych sytuacjach. Łóżka składane to pewnego rodzaju 2w1: łóżko i kanapa jednocześnie. Sprawdź ofertę i wybierz coś dla siebie.

Do czego się przyda łóżko składane?

Dzisiaj w sypialniach stawiamy raczej na dobrej jakości materace, które wspomagają odpoczynek całego naszego ciała, a przede wszystkim kręgosłupa. Na co dzień jest to bardzo dobry, w zasadzie najlepszy wybór. Kiedy jednak potrzeba szybkich rozwiązań, można postawić na inne rodzaje posłań. Nie tylko tradycyjne łóżka z tradycyjnymi materacami służą do spania, a przynajmniej nie we wszystkich przypadkach. Do spania przydadzą się także łóżka składane – zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujesz sporo gości.

Łóżko składane to doskonały pomysł na podejmowanie gości, którzy chcą zostać u ciebie na noc. Masz kilka rodzajów do wyboru, zatem dopasujesz produkt do swoich potrzeb.

Największą zaletą tradycyjnego łóżka składanego jest to, że w ciągu dnia zajmuje mniej miejsca i może być wykorzystywane jako miejsce do siedzenia, klasyczna sofa. Dlatego sprawdzi się jako stały mebel w salonie. W zwykły dzień korzystaj z niego jak z kanapy, a kiedy zajdzie taka potrzeba, rozłóż, tworząc miejsce do spania dla gości. Najczęściej na łóżku składanym mieści się dwie osoby, więc kupując je, zyskujesz dwa miejsca noclegowe.

 

Łóżka składane do szafy – czy warto?

Innym rodzajem łóżka składanego jest takie chowane do szafy. Nie jest to, co prawda, szczyt marzeń każdego, kto ceni proste rozwiązania, jednak w niektórych przypadkach sprawdza się idealnie.

Być może jesteś studentem i na co dzień korzystasz z czyjegoś mieszkania. Kiedy ktoś chce cię odwiedzić, nie może zostać na noc bo w mieszkaniu studenckim nie ma na to miejsca. Zaproponuj właścicielowi takie rozwiązanie – łóżko w szafie to oszczędność miejsca i możliwość przenocowania innych osób, kiedy zajdzie taka potrzeba. Taka opcja sprawdzi się nie tylko zresztą jako dodatkowa. Być może to właśnie będzie idealnie rozwiązanie w każdym studenckim pokoju. Pokoje studenckie muszą pozwalać na spanie, ale i na naukę. Mogąc schować łóżko do szafy, dajesz sobie więcej miejsca do nauki.

Łóżko do szafy przyda się także w małych kawalerkach zamieszkiwanych np. przez młode małżeństwa. Daje możliwość przyjęcia gości nawet, jeśli mieszkanie nie daje zbyt dużo przestrzeni.

Łóżko składane polowe

I wreszcie trzecia opcja. To tzw. łóżko składane polowe. Na pewno spotkałeś się z tym pojęciem w dzieciństwie, jeżdżąc do babci na wakacje. Łóżko składane sprawdzało się wtedy w każdej kryzysowej sytuacji, a i dzisiaj ma spore grono fanów. Łóżka polowe bardzo łatwo się rozkłada, mogą służyć do wypoczynku w nocy, ale także do odpoczywania w ciągu dnia.

 

Wszyscy Twoi goście na pewno docenią, że mogą u ciebie przenocować za każdym razem, kiedy będą mieć taką potrzebę. A jeśli lubisz ich do siebie zapraszać na wieczorne posiadówki, to tym bardziej powinieneś zapewnić im miejsce do spania – dzięki temu impreza potrwa dłużej. Sprawdź, jakie opcje są dostępne i wybierz jedną z nich – tę, która najbardziej spełnia wszystkie twoje potrzeby i oczekiwania.

Similar Posts