Porady

Meble amerykańskie – szyk i elegancja w Twoim domu.

Meble amerykańskie - szyk i elegancja w Twoim domu.

Meble amerykańskie to klasyka, ponadczasowość i elegancja. Marzysz o niezwykle eleganckim wyposażeniu wnętrz? Postaw zatem na wystrój w stylu amerykańskim! Styl amerykańskich domów zapewne znasz z wielu produkcji hollywoodzkich i seriali. Jednak czy potrafisz jednoznacznie określić czym wyróżnia się styl mebli amerykańskich? Z pewnością meble pochodzące ze Stanów Zjednoczonych to meble stylowe i niezwykle eleganckie. Amerykanie dużą wagę przywiązują do funkcjonalności pomieszczeń i z ogromną dbałością urządzają domy już na etapie projektowania. 

Stylowe meble z niepowtarzalnym charakterem

Zapewne masz kilka skojarzeń z amerykańskimi wnętrzami. To przestronne i otwarte przestrzenie, które są świetnie doświetlone. Amerykanie uwielbiają wszystko to, co duże, funkcjonalne i eleganckie. Charakterystyczne obramowania okien, wysokie listwy i brak surowych wykończeń sprawia, że wnętrza amerykańskich domów są bardzo stylowe. Styl amerykańskich wnętrz to elegancja połączona z niezwykłą przytulnością.

Urządzamy salon w stylu amerykańskim

Duża przestrzeń pozwala, by w centrum salonu znalazł się rozbudowany i przestronny komplet wypoczynkowy, który stanowi serce domu. Komplety wypoczynkowe w połączeniu z eleganckimi taborecikami oraz pufami tworzą miejsce, gdzie każdy domownik czuje się niezwykle komfortowo. Stoliki znajdujące się w salonie wykonane są zwykle z dobrej jakości drewna, a fotele to miękkie siedziska, które stanowią wyjątkową strefę relaksu.

Nieodzownym elementem źródła domowego ogniska jest… kominek. To on nadaje pomieszczeniu przytulną atmosferę. Nad kominkami bardzo często wiesza się lustra, które dodają elegancji, a także optycznie powiększają pomieszczenie. Za sprawą luster salon wydaje się jeszcze większy!

Amerykańska kuchnia to marzenie wielu z nas

Jak już wspomnieliśmy, Amerykanie uwielbiają przestronność. Dlatego w amerykańskiej kuchni bardzo często spotkasz wyspę, a w także duży solidny stół. Bardzo częstym wyposażeniem kuchni amerykańskiej jest lodówka z podwójnymi drzwiami. Fronty meblowe są stylowo wykończone, a to dodaje dużej elegancji i klasy.

Jadalnia w stylu amerykańskim. 

Drewno to solidny materiał, który posłuży nam na lata i to właśnie z niego w większości wykonywane są stoły znajdujące się w amerykańskich jadalniach. Stoły w stylu amerykańskim są przestronne, komfortowe i niezwykle solidne. W jadalni nie może zabraknąć również komody, która razem ze stołem i krzesłami tworzy ekskluzywny i oryginalny komplet.

Marzysz o nietuzinkowych wnętrzach? Od lat inspirujesz się stylem amerykańskim? Postaw na nietuzinkowe wykończenie swojego domu i spełnij swoje marzenie o amerykańskim, stylowym i niezwykle ciepłym wnętrzu.

Similar Posts