Porady

Laufen Pro Rimless – czy miska wisząca to dobre rozwiązanie w łazience?

Laufen Pro Rimless – czy miska wisząca to dobre rozwiązanie w łazience?

Wiele osób podczas urządzenia swojej łazienki skupia się jedynie na aspektach wizualnych. Oczywiście, estetyka jest niezwykle ważne, jednak pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniej miski WC. Postawić można dzisiaj na klasyczny model stojący, ale także na miskę wiszącą, taką jak np. Laufen Pro Rimless? Czym warto się w tym przypadku kierować?

Miska wisząca Laufen Pro Rimless – co warto wiedzieć?

Miski wiszące są nowoczesne i wbrew pozorom, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane jedynie dla najbogatszych. Modele tego typu sprawdzają się doskonale w przypadku osób, którym zależy na komforcie i estetyce wykonania. Pasują one idealnie do aranżacji nowoczesnych, wręcz minimalistycznych. Z drugiej strony miska Laufen Pro Rimless zamontowana może być również w tradycyjnej łazience, bo zajmuje niewiele miejsca. Montuje się ją na stelażu ze zbiornikiem ukrytym w ściennej obudowie.

Warto bowiem pamiętać o tym, że miski wiszące montowane są na specjalnym stelażu. To dzięki niemu cała instalacja może być ukryta w ścianie. Przy okazji zapewnia on konstrukcji odpowiednią wytrzymałość. W praktyce jedynym widocznym elementem poza samą miską jest przycisk do spłukiwania wody. Taka miska nie zajmuje miejsca na podłodze, co ułatwia utrzymanie łazienki w czystości.

Miski typu rimless – czym się cechują?

Laufen Pro Rimless to przykład popularnych od jakiegoś czasu misek bez kołnierza. To modele, które nie posiadają ceramicznego kołnierza, a więc wewnętrznego rantu. Nazywa się je niekiedy także miskami bezkołnierzowymi czy miskami bezrantowymi. Są to urządzenia nowoczesne pod względem użytkowym i wizualnym. Są ekonomiczne, funkcjonalne i proekologiczne. Wynika to z faktu, że bardzo łatwo można utrzymać je w czystości. Chroni to użytkowników przed groźnymi drobnoustrojami, a przy okazji zapobiega gromadzeniu się trudnego do usunięcia osadu z kamienia. Spada wówczas zużycie wody, co oznacza  niższe rachunki.

 

Miski WC wiszące – rozwiązanie na lata

Jak wspomniano już wyżej, miski wiszące montowane są na specjalnym stelażu podtynkowym. Elementami widocznymi są więc tylko sama miska i przycisk do spłukiwania wody, który może mieć designerską formę. To rozwiązanie stosowane we wnętrzach nowoczesnych. Sprawdza się w niewielkich łazienkach, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń. Czyszczenie takiej łazienki jest łatwiejsze i dokładniejsze, gdyż miska tego rodzaju nie ma kontaktu z podłożem.

Wybierając miskę wiszącą do swojej łazienki, warto zwrócić szczególną uwagę na stelaż i mechanizm spłukujący. Stelaż powinien wytrzymywać spore obciążenia. Na ogół składa się on ze stalowych rur, które są mocowane przy pomocy śrub. Przycisk spłukujący powinien mieć z kolei części nie tylko plastikowe, ale i miedziane. Wówczas wykazuje się większą wytrzymałością. Jeśli chodzi o kwestie użytkowe i estetyczne, coraz większą popularnością cieszą się miski bezrantowe.

Similar Posts