Porady

Jak dobrać ubiór do pracy w lato?

Jak dobrać ubiór do pracy w lato?

W trakcie lata temperatura powietrza nierzadko przekracza 25, a nawet 30 ℃. W takich warunkach nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nakryciu głowy, a także przerwach w pracy.

W trakcie lata temperatura powietrza nierzadko przekracza 25, a nawet 30 ℃. W takich warunkach nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nakryciu głowy, a także przerwach w pracy. Pomimo upałów, osoby które wykonują szczególnie niebezpieczne obowiązki nie mogą zrezygnować z zakładania odzieży ochronnej. To podstawowe elementy ochronne, które ograniczają lub całkowicie eliminują skutki różnego rodzaju wypadków. W jaki sposób najlepiej przygotować się do pracy w gorące dni?

Letnia odzież robocza

Jednym z najważniejszych elementów ubioru każdego pracownika są buty, które nie tylko chronią stopy, ale zapewniają również przyczepność i stabilizację. Sandały robocze, w przeciwieństwie do klasycznych półbutów, zapewniają lepszą wentylację, dzięki czemu ciepło i wilgoć są skutecznie odprowadzane na zewnątrz. Ponadto, sandały robocze są wyposażone w oddychającą podszewkę, zapewniającą wysoki komfort użytkowania.

  • Podczas upałów niezwykle ważna jest również waga obuwia, która powinna być jak najmniejsza. Nie oznacza to jednak, że możemy zakładać zwykłe buty. Sandały robocze wyróżniają się m.in. podwyższoną odpornością na zgniatanie. Ponadto, mają olejoodporną podeszwę, ograniczającą ryzyko poślizgu do minimum.
  • W szczególnie gorące dni można z powodzeniem zakładać krótkie spodnie robocze. Oczywiście dotyczy to wyłącznie osób, które nie są narażone na otarcia lub inne uszkodzenia nóg. Warto dowiedzieć się, czy w naszym miejscu pracy jest dozwolone ubieranie takiej odzieży.
  • Podczas wybierania ubrań, warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tkanin. Najbardziej popularne jest połączenie włókien naturalnych i syntetycznych, które z jednej strony zapewniają wygodę i absorbują wilgoć, a z drugiej gwarantują wytrzymałość. Sandały robocze warto łączyć ze skarpetkami wykonanymi z naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub włókno bambusowe. Coraz większą popularnością cieszą się także skarpetki z technologią Coolmax, która skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu stopa pozostaje sucha nawet w trakcie upałów.

Pozostałe elementy ubioru roboczego

Coraz większą popularnością cieszy się odzież termoaktywna, której główny zadaniem jest utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. W trakcie wykonywanie obowiązków służbowych na słońcu, chroni przed przegrzaniem. Ponadto, skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz oraz cechuje się właściwościami bakteriostatycznymi. Co więcej, chroni ciało przed otarciami.

  • Ochrona głowy jest niezwykle istotna nie tylko na placach budowy, ale wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko urazu. Podczas szczególnie upalnych dni, warto wyposażyć się w tak zwany kask letni, który zapewnia wentylację i przyjemne uczucie chłodu. Można go z powodzeniem zakładać w magazynach, halach produkcyjnych, a także w trakcie obsługi różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Oczywiście taki kask musi spełniać wszelkie wymogi i normy bezpieczeństwa.

W trakcie szczególnie gorących dni, każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom miejsce, w którym panuje znacznie niższa temperatura. W większości przypadków jest to klimatyzowany pokój, w którym można napić się chłodnej wody, odpocząć i zjeść posiłek. Warto pamiętać, że lepszym pomysłem są częstsze i krótsze przerwy, niż jedna długa. Podczas pracy na słońcu powinniśmy również chronić kark, uszy i twarz. Najlepiej nadają się do tego kremy z filtrem SPF 50. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed negatywnym skutkiem palącego słońca, należy je wcierać w szczególnie newralgiczne miejsca co około dwie godziny.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy MS Plus z Poznania.

Similar Posts