Porady

5 pomysłów na własny taras w bloku

5 pomysłów na własny taras w bloku

Taras jest jak letni pokój, w którym spokojnie wypijemy kawę, zjemy obiad czy odpoczniemy z rodziną bądź przyjaciółmi. Warto zadbać o tę przestrzeń, aby zyskać niezwykłe miejsce do relaksu w miejskiej przestrzeni. Poznaj 5 sposobów na własny taras w bloku.

Stylowy modernizm

Nowoczesny stolik o prostej konstrukcji połączony z ciekawymi, awangardowymi fotelami na których znajdują się białe wygodne poduszki to jeden z pomysłów, jakie można zastosować w ramach urządzania balkonu w modernistycznym stylu. Do tego typu aranżacji wystarczy kilka efektownych mebli oraz dodatek krzewów, aby balkon świetnie się prezentował. Poranna kawa nabierze wtedy zupełnie innego wymiaru.

Pomysłowy eklektyzm w stylu zero waste

Meble z palet, warzywniak w skrzynce po jabłkach, a do tego dużo różnych poduch i lampki w kształcie żarówek to zawsze dobry pomysł na aranżację balkonu. Nurt zero waste zakłada ograniczenie generowania odpadów. Jego wielbiciele są w stanie wykorzystać zużyte puszki po pomidorach na doniczki dla roślin, czy skonstruować kompostownik na balkonie. Bardzo często swoje drugie życie zyskują przedmioty przeznaczone przez innych do wyrzucenia. Stara balia staje się więc pojemnikiem na kwiaty, a worek po kawie efektowną dekoracją donicy. Jeśli chcesz, aby Twój balkon był sprytnie zagospodarowany, pomyśl o stopniowym urządzaniu go zgodnie z nurtem zero waste.

Przytulny styl rustykalny

Rustykalny balkon to sielska przestrzeń spokoju wypełniona przedmiotami nawiązującymi do natury. Drewniana podłoga, meble i poduszki z ludowymi akcentami oraz wiklinowy kosz to elementy, które sprawiają, że balkon urządzony w takim stylu będzie bardzo przytulny. Nie może również zabraknąć pięknych kwiatów i rozmaitych elementów oświetlenia – lampionów, świec i żarówek.

Szalony minimalizm

Niewiele trzeba, aby balkon był przytulnym miejscem, w którym będziemy mogli odpocząć. Wystarczy jeden mebel w żywym, szalonym kolorze i kilka stonowanych dodatków, aby taras zachwycał swoim wyglądem. Poszukaj pomarańczowej kanapy albo turkusowego fotela, dobierz minimalistyczny stolik i kilka krzewów w prostych donicach, i zrobione. Twój balkon może zachwycać prostotą i elegancją.

Zielony freestyle

Jeśli czujesz w sobie duszę ogrodnika i masz ochotę wstawić na balkon donice z mnóstwem kwiatów, po prostu to zrób. Możesz poszukać inspiracji w internecie, pomysłów na aranżacje na stronach marketów ogrodniczych bądź serwisów internetowych poświęconych tej tematyce. Różnorodność roślin w donicach może tworzyć bardzo efektowną kompozycję, która pozwoli Ci odpocząć.

Marzysz o mieszkaniu z pięknym tarasem? Sprawdź Ursus City Residence, gdzie znajdziesz 165 nowoczesnych apartamentów o zróżnicowanym metrażu z przestrzenią użytkową w postaci tarasu, loggii lub ogrodu.

Similar Posts