Porady

Jak wybrać komodę do sypialni?

Jak wybrać komodę do sypialni?

 

Komoda to idealne rozwiązanie do przechowywania rzeczy w sypialni i stanowi ważne uzupełnienie twojej szafy.

Możesz jej użyć do uporządkowania bielizny i skarpet, a także przechowywania ręczników, piżam i wszystkiego innego, co tak naprawdę nie wymaga wieszania.

Stylowa komoda z szufladami może stanowić oszałamiający punkt centralny w sypialni, szczególnie w pomieszczeniu z wbudowanymi szafami i kilkoma innymi meblami. Górna część szuflad jest oczywiście doskonałym miejscem do prezentowania zdjęć, postawienia lustra lub przechowywania drobnych dodatków jak biżuteria. Równie dobrze możesz postawić komodę do zacienionego rogu, wykorzystują każdy centymetr w małej sypialni.

Poniżej przedstawiamy szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając idealną komodę do swoich potrzeb w zakresie przechowywania.

Rozmiar komody

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę w przypadku komody, jest jej rozmiar. W maleńkim pomieszczeniu poszukaj wysokiego, wąskiego mebla, który nie odstaje zbyt daleko od ściany, ale zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Wysokie komody mogą być dość wąskie, więc upewnij się, że pasują do tego, co zamierzasz włożyć do szuflad. Musisz także spojrzeć na głębokość szuflad – jeśli na przykład chcesz przechowywać torebki, bardzo płytkie szuflady nie będą odpowiednie. Jeżeli masz trudności z dobraniem rozmiaru komody do swojej przestrzeni skontaktuj się z naszym sklepem WikiMeble.

W pokoju dziecka zastanów się, jaką wysokość musi mieć komoda, aby dziecko mogło wygodnie dotrzeć do górnej szuflady. Niski zestaw szuflad będzie łatwiejszy do sięgnięcia i trudniej się przewróci, jeśli dziecko zdecyduje się na nie wspiąć. Mimo to zaleca się przymocowanie komody do ściany za pomocą paska ściennego, aby uniknąć wypadków. Unikaj umieszczania komody pod oknem, w którym mogła by być użyta do wspinania się.

Niskie komody będą atrakcyjną opcją dla starszych dzieci i dorosłych. Nie zajmują dużo miejsca na ścianie, więc możesz umieścić nad nimi półki i regały. Zazwyczaj będą one również znacznie szersze niż zwykła skrzynia, co czyni je idealnymi miejscem do przechowywania np. na koce i inne większe lub nieporęczne przedmioty. Niektóre komody stoją płasko na podłodze, co maksymalizuje przestrzeń i pozwala uniknąć gromadzenia się kurzu pod spodem.

Zanim kupisz swoją komodę, zmierz dostępną dla ciebie powierzchnię i upewnij się, że jest to wystarczająca przestrzeń, aby przejść obok nich bez wpadania w rogi. Pamiętaj, że czasami będziesz chodził po sypialni w ciemności, więc zostaw dużo miejsca!

Funkcje komody

Niektóre komody mają dodatkowe funkcje, które mogą być naprawdę przydatne w ruchliwym domu. Na przykład zamiast nóg mogą być wyposażone w kółka, które ułatwiają przesuwanie ich podczas czyszczenia lub zmiany układu pomieszczenia. Inne komody mają szklany blat, co jest doskonałym pomysłem, aby zapobiec zarysowaniu lub poplamieniu. Jeśli w sypiali jest telewizor doskonałym rozwiązaniem będzie komoda telewizyjna, która pod blatem ma półki na modem i inne urządzenia.

Styl

Możesz rozejrzeć się po swojej sypiali i starać się jak najlepiej dopasować komodę do mebli które już masz. Alternatywnie, możesz zdecydować się na zupełnie inny styl jako funkcję dekoracyjną. Niektóre style działają naprawdę dobrze, niezależnie od tego, jakie masz inne meble – są to zwykle proste projekty, które nie są ani zbyt nowoczesne, ani szczególnie tradycyjne. Doskonałym przykładem jest Komoda Alvaro – komoda z trzema proporcjonalnymi szufladami. Dobrze wygląda w sypiali skandynawskiej lub współczesnym pokoju.

Materiał komody

Istnieje wiele różnych materiałów do wyboru i kilka kwestii, które wykraczają poza osobisty gust. Po pierwsze, jeśli szukasz drewnianej komody, masz do wyboru laminat lub lite drewno. Lite drewno wydaje się być nieco droższe, ale naturalnie wytrzyma znacznie dłużej.

W małym pokoju lustrzane komody mogą wyglądać mniej imponująco, ponieważ po prostu odzwierciedlają to, co jest wokół nich i nie wydają się zajmować miejsca na podłodze. Unikaj ich jednak w pokoju dziecięcym, ponieważ ciągle będziesz wycierać rozmazywane odciski palców. Drewniana komoda o wysokim połysku będzie wyglądała znacznie lepiej, oferując czystą powierzchnię.

Posiadamy komody, które pasują do każdej wielkości sypialni, od wysokiej lub wąskiej do szerokiej. Aby uzyskać więcej pomysłów na przekształcenie przestrzeni do przechowywania w sypialni, sprawdź różne modele komód pod adresem https://www.wikimeble.pl/KOMODY.

 

undefined

Similar Posts