Porady

Jak skutecznie wydzielić sypialnię z pokoju i stworzyć intymną przestrzeń?

Sypialnia w salonie – takie rozwiązanie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach, kawalerkach i nie tylko. Nierzadko w wielodzietnych rodzinach pokoje zajmują dzieci, natomiast rodzice przenoszą się do salonu. W takim układzie również można zachować komfort i prywatność. Wystarczy jedynie odpowiednio wydzielić sypialnię z pokoju.

Sypialnia w salonie – jak ją zaaranżować?

Jeśli masz do dyspozycji naprawdę mały salon, który dzielisz z całą rodziną, umieszczenie w nim pełnowymiarowego łóżka nie będzie zbyt dobrą decyzją. Taki mebel uniemożliwi wstawienie kanapy, stołu czy pozostałych elementów wyposażenia typowych dla pokoju dziennego. Wówczas warto zainwestować w wygodną kanapę lub narożnik. Obecnie w sklepach meblowych można znaleźć fenomenalne sofy rozkładane, które zapewniają bardzo wysoki poziom komfortu w czasie snu. Dodatkowo takie „łóżko” można uzupełnić materacem nawierzchniowym, który sprawi, że wygodnie i spokojnie prześpisz każdą noc.

Jak wydzielić sypialnię z salonu?

Jeżeli nie musisz dzielić salonu z całą rodziną lub jest on właściwie jedynym pokojem w mieszkaniu, wówczas możesz sprytnie wydzielić z niego sypialnię. Do tego celu możesz wykorzystać wiele rozwiązań, które przedstawiamy poniżej.

Ścianka działowa

Salon skutecznie podzielisz na część dzienną i sypialnianą za pomocą ścianki działowej. Wtedy możesz pozwolić sobie na umieszczenie pełnowymiarowego łóżka i innych mebli sypialnianych. Taka przegroda nie musi całkowicie zasłaniać sypialni. Może być jedynie subtelnym akcentem. Pojawia się jednak pytanie: z czego wykonać ściankę działową? Do dyspozycji masz mnóstwo rozwiązań. Pierwszym z nich jest płyta g-k. O wiele ciekawsza jest przegroda z ażurowych paneli dekoracyjnych czy ozdobna, przezroczysta ścianka ze wzorami z tworzywa sztucznego. Dużą popularnością cieszą się także drewniane lamele. Jeżeli wydzielona w salonie sypialnia mieści się we wnęce, możesz zamknąć ją szklanymi drzwiami z dekoracyjnymi szprosami.

Zasłona

Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie zasłony. Wystarczy zamontować na suficie szynę albo solidny sznur, na którym zawiesisz długi, dekoracyjny materiał. W ten sposób oddzielisz sypialnię od reszty salonu, a w razie potrzeby połączysz te dwie przestrzenie jednym ruchem.

Regał

W wielu mieszkaniach dużą trudność w wydzieleniu sypialni z salonu sprawia nie tyle metraż, ile dostęp do naturalnego światła. W takiej sytuacji dobrze sprawdzają się szklane czy przezroczyste ścianki z tworzywa sztucznego. Alternatywą może być zwykły regał. To ciekawe rozwiązanie szczególnie w przypadku miłośników książek albo roślin. Najlepiej wybrać niezabudowany mebel (przynajmniej w 3/4 wysokości), składający się wyłącznie z poziomych półek i minimalistycznych pionowych elementów konstrukcji.

Taki regał skutecznie rozdzieli przestrzeń, umieszczone na nim rośliny bądź książki zwiększą prywatność, ale jednocześnie dostęp do naturalnego światła zostanie zachowany. Ponadto dzięki temu meblowi zyskasz więcej miejsca do przechowywania, a cała aranżacja nabierze indywidualnego charakteru.

Po więcej inspiracji, odwiedź: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-sypialnia-88

Similar Posts