Porady

Fotel do salonu – krótki poradnik

Fotel do salonu - krótki poradnik

Wygodny fotel w salonie zawsze będzie mile widziany. Warto od razu zainwestować w dwa meble wypoczynkowe, aby domownicy mogli liczyć na komfortowy relaks. Oczywiście istotne są walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Jest kilka istotnych kwestii, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze fotela. Znaczenie będzie mieć jego przeznaczenie, gdzie zostanie usytuowany mebel. Przyjrzeć powinno się materiałowi, rodzajowi obicia. Kolorystyka także ma duże znaczenie, podobnie jak wzornictwo. Nawet przy ograniczonym metrażu w pomieszczeniu zawsze znajdzie się trochę miejsca na fotele uszaki mini. Prezentują się bardzo efektownie i mają kompaktowe wymiary.

Czym kierować się przy wyborze fotela do salonu?

Przy wyborze fotela do salonu warto mieć na uwadze, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze. Wszystkie elementy wyposażenia powinny tworzyć spójną całość stylistyczną. Istotne jest, w jakim celu ma być wykorzystywany fotel. Jeśli ktoś szuka mebla, który zapewni mu wygodę podczas czytania książki, to świetnie sprawdzi fotel uszak. Na jego korzyść przemawia wysokie oparcie, można liczyć także na głębokie siedzisko, ergonomiczne podłokietniki. Niektóre modele są nawet wyposażone w podnóżek, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Będzie można oddać się w pełni lekturze.

Jeśli fotel ma znajdować się w strefie ze stolikiem kawowym, to warto postawić na elegancki model tapicerowany. Przyjemne w dotyku są meble welurowe, welwetowe i aksamitne. Fotel może być mocniejszym akcentem, czyli w wyrazistym kolorze. Wspaniale prezentuje się w wydaniu niebieskim, fioletowym, czerwonym. W strefie relaksu rewelacyjnie sprawdzi się fotel bujany, na którym można siedzieć i przyjemnie się huśtać. Będzie to ciekawa atrakcja także dla dzieci. Bujanie sprzyja wyciszeniu, co wspaniale sprawdza się po całym dniu pracy. W przypadku niewielkiego metrażu idealnie nadaje się fotel rozkładany, z kolei w strefie TV warto mieć fotel kubełkowy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotela do pokoju dziennego?

Fotel powinien być dopasowany do sylwetki, właściwie wyprofilowany, aby zapewniać komfort użytkowania. Trzeba mieć na uwadze wysokość oparcia, głębokość siedziska, obecność podłokietników i ich szerokość. Kolejną kwestią jest materiał, z którego został wykonany mebel. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie fotela obszytego tkaniną przyjazną skórze. Polecić można między innymi modele welurowe, pluszowe i bawełniane. Istotne jest, aby nie było problemu z utrzymaniem fotela w czystości. Ma być on łatwy w pielęgnacji, odporny na zabrudzenia i ścieranie.

Istotne jest wypełnienie, które wpływa w dużym stopniu na wygodę. Siedzisko nie może być zbyt miękkie, bo będzie się odkształcać. Z kolei zbyt twarde przyczyni się do dyskomfortu. Godne uwagi będą fotele z wypełnieniem wykonanym z pianki wysokoelastycznej. Innym rozwiązaniem jest model sprężynowy. Bardzo wytrzymałe i eleganckie są fotele z obiciem skórzanym. Można również wybrać meble z materiałów naturalnych, przyjemnych w dotyku, antyalergicznych. W sprzedaży znajdują się także fotele z siedziskiem z materiałów syntetycznych.

Similar Posts