Porady

Odpływy liniowe – najnowszy trend w aranżacji łazienki

Klasyczne prysznice z brodzikiem coraz częściej zastępowane są nowoczesnym rozwiązaniem opartym o odpływy liniowe. Trend ten szybko rozprzestrzenia się w całej Polsce ze względu na wiele istotnych zalet, jakie posiada taki system. Sprawdź, dlaczego korzyści posiadania prysznica bezbrodzikowego, a może i w Twojej łazience nadejdzie czas na pewne zmiany?

Jak działają prysznice bezbrodzikowe?

W klasycznym prysznicu woda zbiera się w brodziku, a następnie spływa przez odpływ punktowy do kanalizacji. Rozwiązanie to wymaga jednak montażu dodatkowego elementu (brodzika) powyżej linii podłogi. Oznacza to pewne utrudnienie dla osób starszych czy niepełnosprawnych (a nawet w przypadku złamania nogi może znacznie utrudnić wzięcie szybkiego prysznica). Z tego powodu coraz częściej rezygnuje się z instalacji brodzika, a woda spływa bezpośrednio na podłogę łazienki. Następnie spływa do kanalizacji jednym z odpływów liniowych zamontowanych wokół miejsca kąpieli. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety odpływów liniowych zamiast brodzika

Okazuje się, że odpływ liniowy przynosi korzyści nie tylko w przypadku osób starszych. Wśród istotnych zalet tego rozwiązania wymienić można:

  • W rogu łazienki sprawdzą się odpływy liniowe ścienne. Od strony pomieszczenia natomiast najlepiej działać będą odpływy liniowe podłogowe. Oba systemy można połączyć, by uzyskać optymalne odprowadzenie wody po prysznicu.
  • Estetykę. Brak brodzika wpływa korzystnie na wystrój całej łazienki, a także umożliwia większą swobodę w meblowaniu.
  • Wygodę użytkowania. Wystarczy jeden niewielki krok, by znaleźć się pod strumieniem przyjemnie gorącej wody. Brak brodzika to także większa swoboda ruchu.
  • Odpływy liniowe prysznicowe mogą być wykonane z estetycznymi wzorkami, co stanowi dodatkową ozdobę podłogi.
  • Brak kabiny prysznicowej to znacznie więcej przestrzeni, co jest istotne zwłaszcza w małych łazienkach.
  • Do każdej łazienki pasuje odpływ liniowy. Długość może być dobrana do potrzeb oraz wielkości pomieszczenia tak, by prysznic zajmował jak najwygodniejsze miejsce.
  • Łatwość utrzymania porządku – dużo łatwiej umyć płytki podłogowe, niż ceramiczny brodzik wraz z całą kabiną.

Dlaczego zatem odpływy liniowe ścienne nie powinny się znaleźć także w Twoim domu?

Czy warto stawiać na odpływ liniowy?

Nowoczesne odpływy liniowe nie tylko doskonale radzą sobie z odprowadzeniem wody z podłogi, ale również zapewniają najwyższy poziom komfortu i wygody. Jednocześnie rozwiązanie to jest niemal niewidoczne, gdy nie jest używane. Oznacza to więcej przestrzeni w łazience oraz nowe możliwości aranżacji. Sprawdź odpływy liniowe w internetowym sklepie, porównaj koszt dostawy i zamów telefonicznie małą rewolucję do swojej łazienki. Jesteśmy pewni, że po odpływy prysznicowe liniowe, od razu po zamontowaniu, staną się Twoim ulubionym sposobem na branie szybkiego prysznica.

Similar Posts