Porady

Dlaczego warto zadbać o dobre zadaszenie drzwi lub tarasu?

Dlaczego warto zadbać o dobre zadaszenie drzwi lub tarasu?

Czy wiesz, że zmienne warunki atmosferyczne, mogą wpływać bardzo mocno na wytrzymałość drzwi, wykończenie elewacji, a także inne elementy konstrukcyjne budynku? Padający deszcz może również bardzo niekorzystnie wpływać na korzystanie z niektórych elementów architektury domu. Warto zadbać zatem o przysłonę co najmniej nad wejściem do budynku, czy zadaszenie tarasu. Co wybrać jako skuteczny materiał?

Aby dom mógł pełnić funkcję estetyczną, trzeba nadać mu konkretne wykończenie oraz stylistykę. Aby korzystanie z niego było także praktyczne, konieczne będzie odpowiednie zapewnienie osłony na zadaszenie tarasu, przy wejściu do domu, czy nad balkonem. Czy zawsze wiadomo, jaki materiał wybrać dla tego konkretnego zastosowania?

Daszki z poliwęglanu – nie tylko nad wejście do domu!

Płyty poliwęglanowe to bardzo modne i dość tanie rozwiązanie na dach, daszek, taras, czy balkon. Płyty przycina się do odpowiednich rozmiarów, a następnie w bardzo łatwy sposób montuje do drewnianej lub stalowej konstrukcji.

Poliwęglan jest wytrzymały i co ważne przezroczysty lub półprzezroczysty. Z tego ostatniego powodu, stosuje się go głównie w tych miejscach, gdzie zależy nam na zachowaniu dużej ilości światła we wnętrzu. Poliwęglan w odróżnieniu od zadaszenia z blachy, czy drewna jest właściwie mało inwazyjny. Można go spokojnie założyć na całej powierzchni tarasu, bez obawy o to, że w salonie zapanuje strefa cienia.

Zadaszenie tarasu i wejścia do domu – dlaczego tak ważne?

Przede wszystkim ze względów praktycznych. Wypoczynek na nieprzysłoniętym tarasie w każdej chwili może zostać przerwany ulewą. Szkoda byłoby za każdym razem, rezygnować z czytania książki, spotkań ze znajomymi, czy popołudniowej drzemki na leżaku. 

Z odpowiednio wykonanym zadaszeniem nie musimy zmieniać planów. Ze świeżego powietrza oraz ogrodowej aury, możemy korzystać do woli.

Zadaszenie z poliwęglanu nad wejściem do domu, pełni podobną funkcję. To przede wszystkim bardzo dobra przesłona przed deszczem, ale również przed silnym wiatrem. Jesienią liście będą osiadały właśnie na daszku, zamiast wpadać hurtem do wnętrz. To istotne dla mieszkańców tych gospodarstw domowych, które sąsiadują w okolicy posadzonych drzew liściastych.

Poliwęglan to szybki sposób na praktyczną przesłonę!

To prawda, bo choć mogłoby się zdawać, że montaż dużych, najczęściej przezroczystych płyt jest trudny, to zajmuje niewiele czasu i nie wymaga posiadania dużych umiejętności. 

Co ważne, poliwęglan, systematycznie czyszczony z liści oraz jesienno-zimowych zabrudzeń, posłuży wiele sezonów. Nie ma konieczności wymiany takiego elementu. Sygnałem ku temu, mogą być jedynie długo utrzymywane zanieczyszczenia, które mogą delikatnie odbarwiać materiał.

Jeśli szukasz praktycznego materiału do zadaszenia nie tylko drzwi wejściowych, ale również balkonu w bloku, domu, czy też tarasu w ogrodzie to zajrzyj tutaj: https://arctom.pl/pl/

Obszerna oferta produktów zgromadzonych na tej stronie, pozwoli Ci wybrać taki, który najbardziej trafi w Twoje potrzeby i rozwiąże problemy związane z opadami deszczu oraz silnym wiatrem.

Spraw, aby wejście do domu i strefa tarasu, były odpowiednio przygotowane dla Ciebie oraz Twoich gości.

Similar Posts