Porady

Ceny okien balkonowych

Ceny okien balkonowych

Duże przeszklenia pozwalają optymalnie doświetlić każdą przestrzeń, jak również zmniejszyć koszty ogrzewania domu. Nowoczesna stolarka okienna otwiera domowe wnętrze na ogród. Ile kosztują okna i drzwi balkonowe? Cena modeli plastikowych i aluminowych jest najbardziej preferencyjna. Warto zainwestować w okna balkonowe renomowanych producentów, które posiadają walory estetyczne oraz funkcjonalne. Na polskim rynku znajduje się wiele firm specjalizujących się w produkcji systemów okiennych.

Popularni producenci okien balkonowych

Warto zwrócić uwagę na ofertę firm, takich jak: Domel, Oknoplast czy Drutex. Producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują produkty, które mają zastosowanie w blokach mieszkalnych oraz domach jednorodzinnych. Ile kosztuje okno balkonowe znanej marki? Jakie mają właściwości? Najbardziej popularne są drzwi tarasowe wykonane z tworzywa sztucznego. Cena okien balkonowych PCV zależy od wielu czynników, takich jak: współczynnik przenikania ciepła, klasa ramy, wodoszczelność, odporność na wiatr, ochrona przed hałasem. Wielu producentów stawia na okleiny drewnopodobne, które są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Plastikowe drzwi balkonowe nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Natomiast drewniane okna tarasowe trzeba malować i lakierować co kilka lat. Poza tym są o wiele droższe niż profile PCV. Większość klientów wybiera trwałe, solidne oraz odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych modele plastikowe lub aluminiowe.

 

Średnie ceny okien tarasowych

Najdroższe są duże okna wykonane z drewna. Na ostateczny koszt wpływa sposób otwierania, rodzaje skrzydeł, szprosy czy montaż. W ofercie wielu producentów stolarki okiennej znajdują się drewniane, uchylno-przesuwne okna balkonowe. Cena waha się pomiędzy 9 000 a 19 000 zł. Na polskim rynku dostępne są także modele z PCV, których cena zależy od ilości ruchomych skrzydeł, wymiarów typu szerokość i wysokość. Za takie okna trzeba zapłacić od 2 do 9 tys. złotych. Okna podnośno-przesuwne kosztują około 15 000 zł. Duży wpływ na ich cenę ma wielkość szyby i ich rodzaj, okucia oraz kolor wykończenia profili. Cena okna balkonowego, które posiada zabezpieczenia antywłamaniowe, szprosy, trzyszybowy pakiet czy sześciokomorowy system profili jest zazwyczaj ustalana indywidualnie z każdym klientem. Nowoczesne drzwi tarasowe nie powodują strat ciepła z wnętrza budynku Wiele z nich posiada pakiety szybowe o współczynniku Ug nie wyższym niż 0,8 W/ (m2.K).

 

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na koszt wybranego modelu. Jednym z nich jest materiał, z którego zostało wykonane okno balkonowe. Cena drewna bywa droższa niż PCV. W związku z tym plastikowe okna cieszą się największą popularnością. Wyprodukowanie okna PCV jest mniej skomplikowane i nie wymaga dodatkowych zabiegów czy zaplecza technologicznego. Natomiast koszty stolarki drewnianej są uzależnione od rodzaju użytego drewna. Cena okna balkonowego z drzwiami zależy też od wielkości i kształtu ramy okiennej. Nietypowe wymiary są o wiele droższe, ale mogą nadać elewacji oryginalnego wyglądu. Produkcja oraz poprawny montaż takich okien przekłada się na ich cenę. Proste kształty pozwalają ograniczyć koszty, a przy tym zapewniają komfort użytkowania. Warto też zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak: termoizolacyjność, izolacja akustyczna oraz odpowiedni pakiet szybowy. Za takie okna zapłacimy również wyższą cenę.

 

 

Nasz wybór i polecane produkty

Producenci oferują wyposażenie opcjonalne, które generuje dodatkowe koszty. Szereg dodatkowych elementów zwiększa funkcjonalność produktów typu okna balkonowe. Cennik produktów, takich jak rolety zewnętrzne czy zabezpieczenia antywłamaniowe jest zazwyczaj dostępny na stronach internetowych producentów. Jeśli zależy nam na podwyższeniu termoizolacyjności, powinniśmy wybrać plastikowe okna i drzwi balkonowe. Ceny profili okiennych PCV u znanego producenta są bardzo atrakcyjne. Oferta firmy Domel dotyczy drzwi tarasowych, które nadają uroku całemu budynkowi. Doskonałej jakości okna balkonowe można znaleźć na stronie internetowej https://domel.pl/drzwi-tarasowe/. Oryginalne wzornictwo i doskonała jakość materiałów najwyższej klasy zapewnia utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz domowych pomieszczeń. Spośród dostępnych modeli warto wymienić energooszczędne okna Perspective oraz Verano.

 

Podsumowanie

Dlaczego warto wybrać plastikowe okna balkonowe? Ceny takich produktów są dość niskie. Poza tym chronią przed chłodem, co ma znaczący wpływ na komfort życia domowników. Większość modeli jest odporna na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne, a także chroni przed hałasem z zewnątrz budynku. Czym wyróżniają się plastikowe drzwi balkonowe? Ceny profili okiennych PCV zaczynają się od kwoty 2 000 zł. Za duży zestaw okien z udogodnieniami trzeba zapłacić około 10 000 zł. Polecanym producentem drzwi tarasowych jest firma Domel, która korzysta jedynie z materiałów doskonałej jakości.

Similar Posts