Budowa

Bloczki silka – budowanie ścian wapienno – piaskowych

Bloczki silka - budowanie ścian wapienno - piaskowych

Przygotowywane obecnie materiały budowlane to wiele świetnych produktów, na które możemy się zdecydować. Producenci dbają o to, by każdemu z klientów zapewnić dokładnie to co będzie potrzebne do profesjonalnego wykonania prac budowlanych bądź remontowych. Wśród tych propozycji wzbudzających spore zainteresowanie klientów znajduje się niewątpliwie również oferta bloczków silka.

Oferta bloczków Silka

Silka to marka, która promowana jest przez firmę Xella i są to bloczki wapienno – piaskowe, określane mianem silikatowych, stąd również ich nazwa. Produkt jest przygotowywany w oparciu o piasek kwarcowy, do którego dodaje się wapno palone i wodę w niewielkim procencie. Cała mieszanka znajduje się w silosach, gdzie traci swoją strukturę na powierzchni. Potem może być przeprowadzona na prasy, które będą kształtować bloki w różnych kształtach i rozmiarach. Gdy zostaną w ten sposób uformowane następuje proces, w którym para wodna działa w temperaturze 200 stopni i przy ciśnieniu 16 BAR. Wtedy występuje ponownie krystalizacja. Po kilku godzinach hartowania bloczki są gotowe.

Jakie właściwości mają bloczki?

Uformowane bloczki charakteryzują się klasą wytrzymałości od 15 do 30 MPa. Co bardzo charakterystyczne budowane z nich ściany są niepalne i zmiany pojawiają się dopiero przy temperaturze 600 stopni. Mają niską promieniotwórczość naturalną, charakteryzują się również odpornością ma mróz i dobrze sprawdzają się w zakresie izolacji akustycznej.

Zastosowanie bloczków Silka

Bloczki Silka zdobyły sporą popularność z tego względu, że mogą mieć szerokie zastosowanie. Wykorzystywać można je przy ścianach konstrukcyjnych, w trakcie murowania ścian działowych,  a także przy fundamentach i piwnicach, choć wtedy najlepiej wykorzystywać pełne bloki. Niektórzy wykorzystują bloczki do budowania ogrodzeń, niekiedy stosowane są jako element licowania elewacji. Nadają się również do łączenia z klejem oraz zaprawą tradycyjną. Zastosowanie ich przy ścianach zewnętrznych wymaga następnie ich ocieplenia.

Similar Posts