Majsterkowanie

Remontujesz poddasze? Sprawdź, jaką drabinę na dach najlepiej wybrać

Remontujesz poddasze? Sprawdź, jaką drabinę na dach najlepiej wybrać

Remont jest nieuniknionym wydarzeniem w każdym domu. To czas zarówno dużych, jak i małych transformacji, a także nowych wyzwań. Malujemy, dokręcamy, montujemy i przenosimy. Z każdego nowego doświadczenia jesteśmy w stanie wiele się nauczyć, ale niektóre informacje warto pozyskać już wcześniej, by z odpowiednim wyprzedzeniem zabezpieczyć się przed możliwymi i niepożądanymi niespodziankami.

Praca na wysokości

Zwykle gruntowne przeróbki przewidują także prace na wysokości, np. wtedy, gdy czeka nas lifting dachu. Świetnym rozwiązaniem będą drabinki na dach, które uzupełnią nasz niezbędny, remontowy ekwipunek. Ich zadaniem jest ułatwienie poruszania się po nachylonej powierzchni dachu, a także zwiększenie bezpieczeństwa. Drabiny, które są przeznaczone do prac na dachu czy remontu poddasza, cechują się niezwykłą lekkością oraz wygodą. W większości przypadków producenci biorą pod uwagę specjalne możliwości zastosowania produktu i dodatkowo wyposażają je m.in. w antypoślizgowe stopnie i specjalne nakładki.

Jaki dach, taka drabina

Obszar, na którym mamy wykonywać prace remontowe jest bardzo specyficzny. Na szczęście na rynku istnieje spory wybór modeli drabin dachowych. Jak znaleźć najlepszą? Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, co konkretnie musimy zrobić. Jednym z rozwiązań jest drabina jednobiegowa z koszem ochronnym, która jest niezwykle wytrzymała i posłuży długie lata. Została wyposażona w antypoślizgowe szczeble, które zwiększają poziom bezpieczeństwa pracy na dachu. Do wyboru mamy modele wykonane z aluminium, stali lub mieszanki tych dwóch materiałów. Kolejną propozycją jest drabina bez kosza ochronnego — nieco lżejsza. Zapewnia łatwy dostęp w interesujące nas miejsca. Jej solidna konstrukcja poprawia komfort pracy, a nieodzowną zaletą jest łatwość montażu. 

Prace na wysokości stanowią wyzwanie za każdym razem. Odpowiednie przygotowanie się do wykonywanego zadania, pozwoli zadbać o własne bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Oprócz takich elementów, jak drabiny na dach, warto rozejrzeć się za innymi akcesoriami, które mogą ułatwić pracę i poruszanie się na wysokości (np. kask ochronny i szelki), aby w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko upadku, które towarzyszy nam przy wykonywaniu tego typu zadań.

Similar Posts