Porady

Płyta grzewcza do zabudowy – stylowe AGD do Twojej kuchni

Płyta grzewcza do zabudowy – stylowe AGD do Twojej kuchni

Elektryczne płyty grzewcze do zabudowy to coraz częściej wybierane rozwiązanie, doceniane przede wszystkim za swoją funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Ich stylowy design oraz możliwość łatwego montażu pozwalają dopasować je do różnorodnych wnętrz o nowoczesnym charakterze. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej płyty grzewczej do zabudowy, poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety dostępnych na rynku rozwiązań.

Funkcjonalność płyty grzewczej

Nowoczesne płyty grzewcze mają wiele funkcjonalności stanowiących ułatwienie w codziennym przygotowywaniu posiłków, gwarantujących bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Bardzo często ostateczna decyzja o wyborze odpowiedniego modelu zależy od dodatkowych możliwości, takich jak na przykład:

  • kontrola temperatury – sensor smażenia;

  • program automatyczny – rozmrażanie, podgrzewanie;

  • szybkie grzanie – osiągnięcie maksymalnej temperatury wrzenia w krótkim czasie;

  • funkcja zapobiegania kipieni– redukcja temperatury w odpowiednim czasie;

  • wykrywanie obecności garnka;

  • łączenie pól grzewczych;

  • opcja timera – ustawienie czasu działania danego pola.

Bezpieczeństwo podczas użytkowania

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w kategorii płyt grzewczych są modele indukcyjne, które nagrzewają się tylko w momencie wykrycia naczynia. Ich włączenie bez obecności garnka nie spowoduje uruchomienia. Jest to szczególnie ważna kwestia pod względem bezpieczeństwa dzieci, jak i zwierząt domowych. Ponadto każda płyta grzewcza do zabudowy ma szereg innych udogodnień. Przykładem jest blokada funkcji włączania eliminująca ryzyko uruchomienia urządzenia podczas czyszczenia lub blokada ustawień, która zapobiega nagłej i nieoczekiwanej zmianie mocy grzania czy całkowitemu wyłączeniu. Bardzo pomocną opcją są także wskaźniki ciepła resztkowego, informujące o polu rozgrzanym po zakończeniu gotowania.

Łatwe czyszczenie i energooszczędność

Nowoczesne płyty grzewcze do zabudowy to urządzenia energooszczędne. Ich wtórne nagrzewanie się jest głównym powodem optymalnego wykorzystania energii elektrycznej i zminimalizowania strat ciepła. Modele dostępne na rynku pozwalają na redukcję czasu gotowania nawet o 30%. Pod tym względem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są modele indukcyjne, gdyż dzięki nim zużycie energii elektrycznej jest mniejsze nawet o 40%. Kolejną bardzo ważną zaletą płyt grzewczych jest łatwe czyszczenie. Ich mechanizm działania eliminuje ryzyko przypaleń, a płaska powierzchnia umożliwia bezproblemowe usunięcie zabrudzeń. Istotną kwestią przy utrzymaniu czystości jest także sposób montażu. Najlepiej, jeśli płyta zostanie zlicowana z blatem, tworząc jednolitą powierzchnię ograniczającą osadzanie się brudu przy krawędziach.

Odpowiednie zasilanie i podłączenie płyty grzewczej

Podczas wyboru płyty grzewczej należy zwrócić szczególną uwagę na jej zasilanie. Większość modeli wymaga zasilania 400 V i może być podłączona jedynie do instalacji trójfazowej, umożliwiającej przesył mocy powyżej 6 kW. Na rynku dostępne są też rozwiązania o zasilaniu 230 V, dedykowane dla instalacji jednofazowych. Podłączenie płyty grzewczej powinno zostać wykonane przez osobę z odpowiednimi uprawieniami ze względu na warunki gwarancyjne.

Płyty grzewcze dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań

Dostępne na rynku płyty grzewcze to rozwiązania bezpieczne i energooszczędne. Ostateczny wybór konkretnego modelu uzależniony jest od dostępnej przestrzeni oraz Twoich oczekiwań. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań, które wpasują się w stylowy design Twojej kuchni, odwiedź sklep Neonet. Oferujemy szeroki wybór urządzeń renomowanych producentów, które zachwycają liczbą funkcji i wygodą użytkowania.

Similar Posts