Porady

Oświetlenie zewnętrzne domu – Jakie wybrać?

Oświetlenie ogrodowe już dawno przestało pełnić funkcje wyłącznie samego źródła światła. W sieci możemy znaleźć teraz co najmniej kilkaset różnych modeli opraw ogrodowych. O montażu najczęściej myślimy latem, bądź wiosną, jednak warto pomyśleć o nich również jesienią, gdy dni stają się krótsze, ponieważ z ich użyciem nasz dom jest lepiej oświetlony i wygląda o wiele lepiej.

Gra świateł jest naprawdę skutecznym sposobem na poprawę wyglądu zewnętrznego naszego domu. Co ważne, oświetlenie ogrodowe możemy wykorzystać nie tylko w zaciszu naszego ogrodu a także przed domem, jako oświetlenie elewacji wokół domu i w wielu innych miejscach. Do wyboru mamy słupki, kinkiety ścienne, wiszące i wiele innych. W tym artykule dowiesz się jakie istnieją rodzaje opraw ogrodowych, jakie najlepiej wybrać i na co zwracać uwagę jeśli chcemy wybrać odpowiednie oświetlenie ogrodowe.

Słupki i latarnie ogrodowe – Kinkiety stojące

Oprawy tego typu są bardzo uniwersalne i cieszą się największą popularnością głównie ze względu na łatwość instalacji, możliwość umieszczenia praktycznie w każdym zakątku naszego ogrodu oraz bardzo szeroki wybór. Lampy ogrodowe możemy znaleźć w wielu wariacjach, te najmniejsze mają zaledwie 80 centymetrów wysokości a największe mogą sięgać nawet powyżej 2 metrów.

Styl wykonania można dobrać w taki sposób, aby najlepiej pasował do wykończenia domu i stylu urządzania ogrodu. Jak pokazuje zdjęcie, to co nazywa się “słupkiem ogrodowym” można interpretować na wiele sposobów. Producenci dobrze o tym wiedzą i wykorzystują tę informację w bardzo dobry sposób.

Oświetlenie elewacyjne – czyli kinkiety ścienne

To kolejny, jeden popularniejszych rozwiązań do oświetlenia naszego domu. Kinkiety naścienne świetnie montuje się w miejscach, gdzie przewidzieliśmy że będziemy potrzebować dodatkowego oświetlenia i “wypuściliśmy już przewody”. Wystarczy wtedy tylko podłączyć przewody i zainstalować kinkiet na ścianie. Producenci tutaj również postarali się bardzo dobrze jeśli chodzi o zróżnicowaną ofertę. Nie ważne czy Twój dom jest wykończony w stylu nowoczesnym, klasycznym czy też amerykańskim. Z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do Twojego ogrodu i elewacji. Możesz sprawdzić przykładowe oświetlenie elewacji: tutaj

Na co zwrócić uwagę przy oświetleniu elewacyjnym? 95% tego oświetlenia jest zasilane napięciem 230V oraz posiada 1 bądź 2 źródła światła (żarówki LED). Więc jeśli chodzi o źródło zasilania bądź też moc świecenia to każda z opraw będzie niemal taka sama. Co pozostaje? Jedynie styl oprawy do wyboru. W tym przypadku możemy po prostu dać ponieść się naszej wyobraźni i wybrać to co nam odpowiada. Koszt? Wcale nie taki duży jak na efekt który daje oświetlenie elewacji – Ceny wahają się od 50zł do 250 złotych za sztukę, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie w tym zakresie cenowym.

Kinkiety wiszące

Kinkiety zewnętrzne wiszące to już coś, co nie będzie pasować do każdego domu, jednak warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ naprawdę dodają stylu i uroku dla naszego domu. Jedyne o czym musimy tutaj dodatkowo pomyśleć to z pewnością montaż w miejscu, gdzie ta oprawa oświetleniowa nie będzie narażona na zbyt duże podmuchy wiatru, ponieważ może się uszkodzić a tego z pewnością byśmy nie chcieli.

Oświetlenie z użyciem 3 rodzajów kinkietów

Producenci przewidzieli, że klienci mogą wyrazić chęć zakupu 3 różnych rodzajów opraw w tym samym stylu, dlatego też w każdej z serii, na przykład Philips mygarden, możesz znaleźć tą samą oprawę wykonaną w 3 stylach:

Jakiego producenta wybrać?

Nie jest to już niczym niespotykanym, że wybór dobrego producenta jest ważny, ponieważ jeśli wybierzemy budżetową wersję produktu, który jest wyprodukowany przez firmę nic nie mówiącą nam z nazwy to zapewne nie będzie on działał przez zbyt długi czas. To co jest tańsze, z perspektywy czasu będzie tak naprawdę droższe. Dlatego właśnie polecamy wybierać wybierać producentów typu Philips i serii MyGarden.

Similar Posts