Porady

Obrus do jadalni – jaki wybrać?

Obrus do jadalni – jaki wybrać?

Jadalnia to pomieszczenie, w którym główną rolę odgrywa stół wraz z krzesłami. Ważnym aspektem są kwestie estetyczne. Pomóc w odpowiedniej aranżacji wnętrza mogą dekoracje i tekstylia. Zalicza się do nich między innymi obrusy.

Obrus plamoodporny do jadalni
Najchętniej wybierany do jadalni jest obrus plamoodporny. Dużą popularność zawdzięcza temu, że łatwo z niego wywabić plamy. Ponadto jeżeli od razu po rozlaniu płynu, zostanie on wytarty, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że na materiale pojawi się plama.

Warto wspomnieć, że zazwyczaj obrus plamoodporny ma dwie różne strony. Tylko jedna z nich może mieć właściwości zapobiegające powstawaniu plam. Jest ona śliska, płyn nie wchłania się w jej powierzchnię.

Obrus plamoodporny może występować w różnych wersjach kolorystycznych: od białej po czarną. W ofercie niektórych producentów można znaleźć kolorowe materiały o różnorakich motywach. Dzięki temu dopasowanie obrusa do wystroju wnętrza jadalni nie stanowi problemu.

Obrusy nowoczesne do jadalni
Obrusy nowoczesne do jadalni to stylowe dodatki, które nadadzą wnętrzu klimatu. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możliwe jest szybkie znalezienie odpowiedniego modelu, który będzie dopasowany do charakteru jadalni.

Obrusy nowoczesne najczęściej występują w formie jednokolorowego płatu materiału, rzadziej jest to tkanina z wzorem. Tego typu akcesorium idealnie pasuje do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym.

Real photo of a modern living room interior with a dining table and graphics on a wall

Obrusy nowoczesne mogą również być wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu łatwiej je utrzymać w czystości i wyczyścić. To swoistego typu obrus plamoodporny. Obrusy nowoczesne w kolorze transparentnym świetnie sprawdzą się jako ochrona dla tradycyjnego obrusu. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, aby na materiale nie powstały zabrudzenia.

Obrus koronkowy do jadalni
Obrusy nowoczesne to nie jedyne rozwiązanie, na które możemy zdecydować się w jadalni. Osoby ceniące sobie tradycyjne rozwiązania mogą wybrać obrus koronkowy. Taki materiał nadaje wnętrzu lekkości oraz przytulnego charakteru. Obrus koronkowy idealnie wpisze się w jadalnię utrzymaną w stylu prowansalskim, wiktoriańskim oraz rustykalnym. Tego typu materiał wymaga prania ręcznego lub w pralce z wykorzystaniem programu delikatnego – w niskim temperaturach bez wirowania.

Similar Posts