Dekoracje

Fototapety do łazienki

Fototapety do łazienki

Łazienka, jako pomieszczenie o charakterze użytkowym, powinna być przede wszystkim funkcjonalna i łatwa do utrzymania w czystości. Nie oznacza to jednak, że podczas jej aranżacji musimy rezygnować z estetyki. Wręcz przeciwnie, w nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz częściej spotykamy łazienki, które wyglądem przypominają ekskluzywne SPA lub przywodzą na myśl buduary arystokratycznych rezydencji.

Wygodna łazienka nie musi być nudna

Nawet najmniejszą łazienkę można urządzić tak, by zachwycała wystrojem, ale znajdujące się w niej dekoracje nie stały na przeszkodzie w wykonywaniu czynności higienicznych. Najprostszym sposobem na wyczarowanie w tym wnętrzu niepowtarzalnej atmosfery bez gromadzenia zbędnych dodatków, jest sięgnięcie po eleganckie urządzenia sanitarne, stylową armaturę i wykończenie ścian w niebanalny sposób.

„Współcześnie w aranżacji wnętrz odchodzi się od najbardziej oczywistych materiałów. Klasyczne płytki coraz częściej zastępowane są przez inne wodoodporne i łatwe w czyszczeniu materiały. Jest to możliwe dzięki dużej dostępności nowoczesnej chemii budowlanej, a także doskonaleniu materiałów wykończeniowych, stosowanych dotąd w pozostałych wnętrzach” – mówi ekspert ze sklepu z tapetami KrainaBarw.pl.

Fototapety w aranżacji łazienki

Na początek zwróćmy uwagę, że nie każda tapeta czy fototapeta nadaje się do wykorzystania w łazience. Ze względu na specyficzne warunki, które panują w tym pomieszczeniu, a więc wilgoć i podwyższone temperatury, należy wybierać wyłącznie elementy fabrycznie przystosowane do montażu w łazience

Do wykorzystania w łazienkach przeznaczone są specjalne tapety winylowe. Taki materiał zapewnia trwałość wykończeń przez długie lata, bez ryzyka odklejania się i niszczenia pod wpływem wody oraz większości detergentów. Co ważne, nadruki wykonywane na podłożu winylowym są bardzo odporne również na oddziaływanie promieni słonecznych, w związku z czym kolory ich kolory nie blakną, a zdobienia cieszą oczy użytkowników bardzo długo.

Wybór wzoru tapety czy fototapety łazienkowej zależy już wyłącznie od upodobań mieszkańców. W dobrze zaopatrzonym sklepie z tapetami znajdziesz zarówno klasyczne motywy, które doskonale komponują się z tradycyjnymi wnętrzami, jak i bardziej nowoczesne wzory geometryczne.

Ciekawym pomysłem jest wyznaczenie jednej ściany, którą w całości lub częściowo pokryjesz fototapetą. W minimalistycznej, nowoczesnej łazience warto sięgnąć po duże, geometryczne wzory utrzymane w jasnej tonacji, np. białe tapety w pasy w odcieniach szarości. Z kolei chcąc wprowadzić do łazienki więcej barw, można wybrać fototapetę z motywem botanicznym, np. w kwiaty lub modne w ostatnim czasie liście tropikalnych roślin.

Chcesz urozmaicić wystrój w pełni wykończonej już łazienki, do której nie uda ci się wprowadzić nawet fototapety na wymiar? Nic straconego. Pamiętaj, że również w tym wnętrzu znajdzie się miejsce na choćby niewielki obraz na ścianę, np. nad wanną.

Similar Posts