Porady

Kiedy zdecydować się na balustradę z profili i rurek nierdzewnych?

Kiedy zdecydować się na balustradę z profili i rurek nierdzewnych?

Do wykończenia zewnętrznych krawędzi schodów, różnego rodzaju podestów, balkonów i tarasów powszechnie wykorzystuje się balustrady. To ażurowe lub pełne zabezpieczenie najczęściej pełniące również funkcję ozdobną. Do wykonania balustrad wykorzystuje się różnorodne materiały. Dawniej było to przede wszystkim drewno i kamień. Współcześnie zdecydowanie częściej sięga się po elementy stalowe, takie jak profile i rurki nierdzewne lub kute, wykonane z żeliwa.

Zalety balustrad metalowych

Największą korzyścią z zastosowania stali jest możliwość jej dość łatwego kształtowania. Dzięki temu balustrady są bardziej dekoracyjne i proste do wykonania. Podstawowym materiałem wykorzystywanym do produkcji balustrad stalowych są profile, kątowniki, płaskowniki i rurki nierdzewne, dobrze zabezpieczone przed korozją, których nie trzeba dodatkowo malować, ani specjalnie się o nie troszczyć. Takie elementy można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, wykorzystując do przygotowania balustrad schodów, balkonów i tarasów. Dużym atutem balustrad bazujących na rurkach nierdzewnych jest również ich niska waga. Takie elementy są wyjątkowo lekkie i nie obciążają konstrukcji, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych balustradach kamiennych, a nawet wykonanych z kutego żelaza. Ażurowe balustrady stalowe, wykonane z rurek, profili i płaskowników są również dość tanie i estetyczne. Trafnie wpisują się w styl wielu nowoczesnych aranżacji.

Gdzie stosuje się balustrady stalowe?

Balustrady bazujące na rurach nierdzewnych i innych elementach konstrukcyjnych wykonanych ze stali kwasoodpornej (kwasówki) spotyka się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z tego typu materiałów wykonuje się balustrady schodów wewnętrznych dedykowanych nowoczesnym domom i wielu obiektom pełniącym różnorodne funkcje użytkowe. Płaskowniki i rurki nierdzewne wykorzystywane są również do budowy balustrad balkonowych w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, a niekiedy również do zabezpieczania tarasów, zwłaszcza gdy budynek ma nowoczesną bryłę i zastosowanie standardowej balustrady drewnianej lub dekoracyjnej balustrady kutej gryzie się z minimalistyczną aranżacją.

Jeśli szukasz pomysłu na estetyczną, stosunkowo tanią, trwałą i lekką balustradę pasującą do nowoczesnej aranżacji, wybierz jej wersję wykonaną z rur nierdzewnych, płaskowników lub profili metalowych. Taka balustrada będzie nie tylko estetyczna, ale i bardzo praktyczna. Nie musisz jej malować, martwić się o korozję. Ze względu na mały ciężar nie będzie ona również nadmiernie obciążać konstrukcji schodów, balkonu czy tarasu.

Similar Posts