Porady

Jak urządzić swoje mieszkanie? Poznaj style projektowania wnętrz

Jak urządzić swoje mieszkanie? Poznaj style projektowania wnętrz

Projektowanie, i tym samym urządzanie wnętrz swojego mieszkania, może okazać się być nie lada wyzwaniem. Jeśli robisz to pierwszy raz, z pewnością będzie to dla Ciebie bardzo trudne zadanie. Aby ułatwić Ci zaaranżowanie Twojego mieszkania z ogródkiem Warszawa, przejrzyj 3 style i wybierz ten, który najbardziej do Ciebie pasuje!

Styl industrialny

Styl industrialny zapoczątkowany został w latach 50. XX wieku. Charakteryzuje się on projektami wnętrzarskimi inspirowanymi opuszczonymi fabrykami czy terenami przemysłowymi. Wnętrza tego stylu miały być zaaranżowane w taki sposób, aby przypominały amerykański design. Jednym z głównych elementów tego stylu jest przestrzeń, która ma być zagospodarowana w taki sposób, aby w mieszkaniu znajdowały się jej spore ilości. W stylu tym przeważa dużo światła dziennego, które z założenia ma wpadać przez znajdujące się duże okna w mieszkaniu. Dominującymi kolorami, które znajdują się w stylu industrialnym jest biel, szarość, czerń oraz beż. Mają być to stonowane, naturalne barwy, powodując surowy, nieco radykalny styl. Obok kolorów, niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich materiałów oraz odcienia cegły w pomieszczeniu. Tekstury, które idealnie łączą się z tym stylem, to matowe metale, drewno, szkło czy połyskujące vintage wykończenia.

Styl skandynawski

Styl skandynawski stał się jednym z najpopularniejszych stylów w ostatnich dekadach. Skupia się on na prostocie oraz jasnych barwach, powodujących powiększenie się aranżującej przestrzeni. Głównym kolorem, który używany jest w stylu skandynawskim jest biały, który idealnie współgra z innymi elementami. We wnętrzach królują kominki, lub piece kaflowe, które mają ocieplać pomieszczenie. Styl skandynawski mimo swoich chłodnych odcieni, ma być przyjazną przestrzenią dla rodzin. Dzięki dużemu drewnianemu stołowi, który zazwyczaj jest usytuowany na środku salonu, możemy dobrać minimalistyczne dodatki, które wizualnie powiększą naszą przestrzeń w domu. Skandynawskie wnętrza są otulone sporą ilością dodatków w jasnych kolorach, które pasują do dominującego chłodnego klimatu. Z kolei pościele, koce czy poduszki, są zaopatrywane w przytulne, miękkie tkaniny.

Styl vintage

Styl vintage wyróżnia się tym, że posiada w sobie fantazyjny, oryginalny i zarazem nietuzinkowy charakter. Rzeczy znajdujące się w mieszkaniu w stylu vintage powinny być z minionej epoki, co oznacza, że mieć co najmniej 20 lat i wyróżniać się wysoką jakością. Jeśli zatem chcemy, aby taki styl zdominował nasze wnętrze, musimy zacząć rozglądać się za starymi, ale modnymi meblami czy dodatkami. Dobrym rozwiązaniem może okazać się być również malowanie lub modernizowanie nowych rzeczy i przerabianie ich w stary styl. Wiele interesujących mebli możemy znaleźć w specjalnych sklepach vintage lub na dedykowanych stronach internetowych. Aby podkreślić charakter stylu vintage, należy dobrać odpowiednie dodatki. Warto w tym wypadku umieścić na ścianach zdjęcia – czarne i białe, w klimatycznych ramkach oraz postawić na parapecie lub podłodze wazony w oryginalne wzory. W łazience umieścić lustro z porządną drewnianą ramą oraz lampy we wzorzyste abażury.

Niezależnie od tego jaki styl preferujesz – vintage, skandynawski czy industrialny, musisz pamiętać, że najważniejszy jest dobór takiego stylu, który do Ciebie przemawia. Skorzystaj z wyżej wymienionych wskazówek i dopasuj wnętrze pod siebie i swoich bliskich.

Similar Posts