Porady

Jak dopasować baterie do stylu łazienki?

Jak dopasować baterie do stylu łazienki?

Armatura w ogromnym stopniu wpływa na ogólny wystrój łazienki i to w jaki sposób pomieszczenie się prezentuje. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć jej kolor oraz kształt, tak aby pasował do charakteru wnętrza oraz przyjętej przez nas stylistyki. Choć bateria do łazienki ma być przede wszystkim użyteczna i trwała, jej estetyczne wykonanie również ma duże znaczenie. Odpowiednie dopasowanie pozwoli cieszyć się spójną aranżacją i zapewni znakomity efekt wizualny. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na jakość, solidne wykonanie oraz pokrycie ochronnymi powłokami. Jak zatem dopasować baterie do stylu pomieszczenia?

Bateria do łazienki – jak dopasować kształt?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór armatury. Znajdzie się zarówno coś dla miłośników nowoczesnych form, stylu vintage, jak i dla zwolenników minimalizmu czy klasyki. Zanim podejmiemy decyzję, warto przemyśleć, czy baterie mają mocno się wyróżniać i przykuwać uwagę, czy raczej subtelnie wkomponowywać w aranżację. Jeśli łazienka jest urządzona w dość prosty sposób, a płytki nie są zdobione, warto postawić na ciekawsze baterie. Armatura może posiadać ozdobne detale oraz mieć nietypowy kształt. Take wersje będą zachwycać biżuteryjnym sznytem. Dobrze sprawdzi się też wyraźna architektoniczna forma oraz geometryczne kształty.

Jeśli nasza łazienka została wykończona dość ozdobnymi płytkami, dużo lepszym rozwiązaniem będzie jednak minimalistyczna bateria do prysznica oraz umywalki. Świetnym wyborem są zwłaszcza modele z okrągłą podstawą i wyróżniające się prostą linią. Taka armatura jest też ponadczasowa, dlatego jeśli w przyszłości planowalibyśmy remont łazienki, jej wymiana będzie opcjonalna. Dobrą propozycją są też modele z lekko zaokrąglonymi końcami oraz oparte na architektonicznych łukach (np. bateria wannowa Darling Omnires).

Kolor armatury a styl łazienki

Kolorystyka to kolejny ważny aspekt. Osoby, którym zależy na czymś naprawdę efektownym, mogą zdecydować się na złote baterie. Występują one w wersji z połyskiem oraz matowej. Pięknie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, boho oraz total white. Miłośnicy eleganckich rozwiązań mogą postawić na złoto szczotkowane, które nadaje wnętrzu szlachetny wyraz. Jeśli chodzi o ogólną kolorystykę pomieszczenia, taka armatura pasuje zarówno do jasnych, jak i ciemnych płytek.

W nowoczesnych łazienkach często pojawia się bateria czarny mat. Armatura w tym odcieniu jest też chętnie wybierana do minimalistycznych wnętrz, industrialnych oraz loftowych. Świetne połączenie uzyskamy zestawiając czarne baterie z białą ceramiką. Oprócz tego dobrze komponuje się z cegłą, kamieniem, metalem i drewnem. Czerń wygląda znakomicie z praktycznie każdym kolorem. Osoby, które nie chcą, aby armatura zwracała na siebie szczególną uwagę, mogą postawić na klasyczne chromowane wersje. Są one eleganckie i funkcjonalne, a przy tym ponadczasowe.

Co jeszcze warto wiedzieć o dopasowaniu baterii?

Warto zadbać o to, aby forma armatury miała swoje odzwierciedlenie w innych elementach wyposażenia łazienki. Jeśli zdecydowaliśmy się na model o zaokrąglonych kształtach, podobne może mieć umywalka oraz miska WC. Dzięki temu wnętrze będzie wyglądać harmonijnie. Pamiętajmy także o tym, że im większa liczba elementów składających się na baterię, tym bardziej wyrazista się staje. Warto mieć to na uwadze, jeśli szukamy czegoś minimalistycznego.

Similar Posts