Meble

Jak dobrze wybrać baterię umywalkową?

Jak dobrze wybrać baterię umywalkową?

Armatura łazienkowa generalnie powinna spełniać tylko dwie, acz bardzo istotne cechy: być wygodna i ładna. To tak mało i tak wiele zarazem – stąd wybór odpowiedniej baterii umywalkowej może być trudny.

Codzienne korzystanie szybko pokaże błędy

Z łazienki a zwłaszcza umywalki korzystamy kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt razy dziennie. Stąd jeśli chodzi o wybór baterii łazienkowej, naprawdę trzeba sprawę przemyśleć i to nie tylko pod kątem wygody swojej, ale też innych domowników. Jeśli wybieramy źle, będziemy się męczyć nie tylko z myciem rąk, ale nierzadko też sprzątaniem łazienki, myciem umywalki i innymi czynnościami, na które już na etapie projektu łazienki warto zwrócić uwagę. Jeśli natomiast wybieramy odpowiednie sprzęty, wśród których powinna znaleźć się oczywiście bateria umywalkowa Kolhman unikniemy szeregu uciążliwości i zapewnimy sobie swobodę codziennej higieny.

Podział baterii łazienkowych

Baterie, jakie montujemy w naszych łazienkach zasadniczo podzielić można ze względu na sposób montażu, obsługi i rodzaj głowicy. Jeśli idzie o sposób montażu wyróżniamy:

  • Baterię stojącą – montowaną w umywalce
  • Baterię wolnostojącą – montowaną do blatu na którym umieszczona jest umywalka
  • Baterie ścienną – wystającą ze ściany

W przypadku tego podziału, ogromne znacznie będzie miała wielkość łazienki oraz sposób montażu umywalki. Wiadomo, że jeśli umywalka nie stoi na blacie, nie będzie możliwości wyboru baterii wolnostojącej. Baterie można też podzielić ze względu na rodzaj głowicy (obrotowe, progresywne, grzybkowe i te z mieszaczem) oraz ze względu na sposób obsługi (jedno- lub dwuuchwytowe czy bezuchwytowe). Co ważne rodzaj montażu czy sposób obsługi, nie zawsze będzie miał bezpośredni związek z koniecznością zmiany wymarzonego modelu baterii, dla przykładu bateria umywalkowa Kohlman daje możliwość wyboru tego samego koloru i wzoru baterii niezależnie od sposobu montażu.

Dlaczego bateria umywalkowa Kolhman?

Kolhman to działająca od lat na rynku armatury, sprawdzona firma, która podążając za najnowszymi trendami, dąży do zaproponowania swoim klientom baterii o jak największej trwałości i bardzo chwytliwych wzorach. Bateria umywalkowa Kolhman może występować zarówno w formie baterii podtynkowej, która świetnie sprawdzi się w małych łazienkach, gzie ani na blacie ani na umywalce nie ma miejsca na baterię stojącą. Co więcej firma oferuje zarówno wysokie baterie chromowane i obsługiwane za pomocą mechanizmu obrotowego, jak i niskie – dedykowane małym toaletom – baterie podtynkowe w eleganckiej czerni. Baterie mogą mieć niewielki zasięg wylewki, wówczas sprawdzą się w małych umywalkach, ale mogę być też naprawdę wysokie i stanowić ważny element wystroju wnętrza łazienki w naszym domu.

Wybór jest ogromny i dostosowany do najróżniejszych potrzeb szerokiego grona potencjalnych odbiorców, stąd każdy znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

Similar Posts