Meble

Narożniki z funkcją spania – jaki model wybrać

Narożniki z funkcją spania - jaki model wybrać

Ostatnimi czasy narożniki stały się bardzo popularne w dużych i tych mniejszych salonach.

Wielu producentów narożników prześciga się, aby zaoferować klientowi jak najbardziej wygodny oraz modny narożnik. Spośród olbrzymiego wyboru, przed jakim stajemy, powinniśmy poznać kilka podstawowych elementów, które pomogą zakupić nam najodpowiedniejszy model.

Funkcja spania – na co zwrócić uwagę

Kupując narożnik z funkcją spania, warto najpierw poznać sposób rozkładania łóżka. Niektóre modele posiadają rozsuwane siedzisko, a oparcie składane, aby posłużyło jako dodatkowa przestrzeń do spania. Takie łóżko daje wystarczającą przestrzeń do spania dla dwóch osób. Istnieją także modele, w których siedzisko można podczas rozkładania delikatnie unieść ku górze, a następnie przesunąć. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów, które znacznie ułatwiają przygotowanie narożnika do spania.

Kupując rozkładany narożnik, zapytajmy sprzedawcę lub sami sprawdźmy, ile posiada schowków na pościel. Wiele modeli wyposażonych jest w jedno pudło na pościel. Można jednak zakupić takie, gdzie schowków jest dwa. Im więcej, tym lepiej. Zyskujemy w ten sposób dodatkowe schowki na pościel lub inne akcesoria i przedmioty, które nie powinny przebywać na widoku.

Narożnik prawo czy lewo stronny

Prawidłowe ułożenie narożnika to niezwykle ważny aspekt podczas zakupu. Jeśli źle wybierzemy, to mebel nie będzie ustawny w salonie. Wyjściem z tej sytuacji jest wybór narożnika obustronnego, czyli takiego, przy którym jest możliwość dowolnej zmiany strony narożnika. Z łatwością dopasujemy taki narożnik do salonu bądź innego pomieszczenia. Tego typu rozwiązania ułatwiają zaaranżowanie przestrzeni nawet, jeśli będziemy zmuszeni postawić narożnik w innym pokoju.

Wybieramy materiał na narożnik

Chcąc wybrać najbardziej odpowiedni materiał na narożnik, dobrze jest odwiedzić salony meblowe i „podotykać” różnych tapicerek. W ten sposób rozeznamy się i z łatwością wybierzemy najbardziej odpowiednie obicie dla naszego narożnika. Ważne jest to, aby materiał na narożnik był łatwy do czyszczenia, jak również przyjemny w dotyku. Podczas wyboru materiału tapicerki warto zastanowić się nad kolorem, który doskonale wpasuje nowy mebel w przestrzeń salonu lub innej przestrzeni naszego domu.

Meble wypoczynkowe z funkcją spania to idealne rozwiązanie, jeśli planujemy przyjmować na noc gości. W ciągu dnia będziemy mogli gościć ich na narożniku, a wieczorem stworzyć im komfortowe miejsce do spania.

Similar Posts