Porady

Betonowe blaty do kuchni i łazienki – dlaczego warto na nie stawiać?

Betonowe blaty do kuchni i łazienki – dlaczego warto na nie stawiać?

Beton gości w domowych wnętrzach od dłuższego czasu. Znajdujemy dla niego miejsce wszędzie tam, gdzie oczekujemy oryginalnej dekoracji, ale i trwałości. To materiał wykorzystywany w elementach konstrukcyjnych, dekoracyjnych i wykończeniowych. Wśród tych dwóch ostatnich gości beton architektoniczny. Surowiec, który może się pochwalić szerokimi możliwościami zastosowania, ciekawą estetyką, a także wytrzymałością i trwałością. Co sprawia, że na popularności zyskują betonowe blaty kuchenne i łazienkowe?

Beton gości w domowych wnętrzach od dłuższego czasu. Znajdujemy dla niego miejsce wszędzie tam, gdzie oczekujemy oryginalnej dekoracji, ale i trwałości. To materiał wykorzystywany w elementach konstrukcyjnych, dekoracyjnych i wykończeniowych.

Wśród tych dwóch ostatnich gości beton architektoniczny. Surowiec, który może się pochwalić szerokimi możliwościami zastosowania, ciekawą estetyką, a także wytrzymałością i trwałością. Co sprawia, że na popularności zyskują betonowe blaty kuchenne i łazienkowe?

Beton architektoniczny i jego charakterystyka

Beton architektoniczny to surowiec podatny na formowanie, dlatego powstający w różnych kształtach i rozmiarach. Jego skład oraz sposób produkcji decydują o wyjątkowej wytrzymałości. Jest również materiałem bardzo trwałym, odpornym na uszkodzenia oraz działanie rozmaitych czynników, w tym warunków atmosferycznych.

Betonowe płyty, w tym betonowe blaty kuchenne i łazienkowe można znaleźć w różnych wybarwieniach, co daje spore możliwości aranżacyjne. Ponadto każdy element z betonu ma unikalną strukturę, przez co nie ma dwóch identycznych produktów, a to oznacza, że nietrudno o tak ważny unikalny efekt wizualny.

Betonowe blaty kuchenne – gdy potrzebna jest higieniczność

W kuchni przygotowujemy codziennie posiłki dla siebie i rodziny, czasem również dla znajomych, gdy w planach jest spotkanie w szerszym gronie. Kroimy, siekamy, wyciskamy, smarujemy, smażymy, gotujemy, pieczemy. Jednym słowem – kuchnia to królestwo i nie bez powodu nazywana jest sercem w domu.

Gotując dbamy o smak, estetykę podawanych potraw, ale i o ich wartości. Liczymy na smaczne, apetycznie wyglądające i zdrowe dania. Higienicznie czysta kuchnia to dla nas zatem konieczność. Coś, z czego nie chcemy, a wręcz nie możemy zrezygnować.

Z powyższych powodów uwagę zwracamy na każdy element kuchennego wnętrza. Betonowe blaty doskonale odpowiadają na te wymagania. Ich powierzchnia, która jest niczym naturalnie zaimpregnowana, bez szczelin, pęcherzyków czy nierówności, pozostaje maksymalnie higieniczna. Co więcej, betonowe blaty kuchenne są odporne na pękanie, ścieranie, zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Radzą sobie z niską i wysoką temperaturą, nie ima się ich wilgoć, nie ma ryzyka rozwoju pleśni, butwienia czy zmiany estetyki.

Te same blaty, nawet dużych rozmiarów monolityczne wyspy kuchenne, są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Niepotrzebne są żadne szczególne zabiegi ani droga czy trudno dostępna chemia czyszcząca. Wystarczą powszechnie dostępne środki do pielęgnacji czy mycia kuchni, wilgotna ściereczka, regularne pozbywanie się nagromadzonego kurzu czy ścieranie rozlanych płynów, by blaty były szybko ponownie gotowe do użycia.

Beton w łazience? Dlaczego nie!

Łazienka to drugie w kolejności zaraz po kuchni pomieszczenie, które jest wymagające pod względem aranżacji oraz wyposażania. Panują to bowiem inne warunki niż w pozostałych domowych przestrzeniach. Choć nie ma ryzyka osiadania tłustych oparów, jak w przypadku kuchni, to jednak jest tu najwyższy poziom wilgotności, a i nietrudno o zachlapania wodą.

Każdy zastosowany tu materiał może zatem z czasem tracić na swojej wytrzymałości czy estetyce, jeśli będzie nieustannie poddawany działaniu wilgoci i wody. Jeśli jednak chcemy tego uniknąć, postawmy na betonowe blaty do łazienki.

Ten sam beton, który sprawdza się w formie betonowych blatów kuchennych, doskonale spełni swoje role w łazience. Wilgoć mu niestraszna, podobnie jak i jakiekolwiek zachlapania wodą. I w łazience ważne jest to, że betonowe blaty pozostają higienicznie czyste, a do tego ich prosta pielęgnacja znacznie skraca czas doprowadzenia łazienki do porządku. Betonowe blaty cechują się przy tym niską nasiąkliwością i higroskopijnością.

Aranżacja wedle życzenia!

Mimo że beton kojarzy się z materiałem chłodnym w odbiorze, surowym i zimnym, jego dostępność w różnych kształtach, wymiarach i kolorach, a do tego możliwość stworzenia ciekawych zestawień z innymi materiałami, pozwala na stworzenie kuchni i łazienki o wymarzonej aranżacji.

Betonowe płyty pasują do kuchni i łazienek o charakterze industrialnym, skandynawskim, glamour, klasycznym, nowoczesnym i do wielu innych kompozycji.

Gdzie szukać betonowych blatów?

Na rynku nie brakuje ofert producentów, jednak dla pewności, że do wnętrz trafi surowiec oryginalny, indywidualnie dopasowany i o odpowiednich właściwościach, warto skorzystać z propozycji firmy Steinhorn.

Pod tą marką kryje się najważniejsza jakość wykonania, sprawdzone procesy produkcji, przystępne ceny, fachowe doradztwo oraz możliwość przygotowania najbardziej nietypowych projektów.

Similar Posts