Majsterkowanie

Poznaj kamery Dahua – jakie rodzaje kamer są dostępne?

Kamery do monitoringu

Profesjonalne kamery Dahua cechują się solidnym wykonaniem i niezawodnym działaniem, dzięki czemu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Atrakcyjna cena idzie w parze z jakością, nic więc dziwnego, że urządzenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli domów i przedsiębiorców. Dodatkowo kamery Dahua zostały wyposażone w szereg funkcji, które wpływają na nasze poczucie bezpieczeństwa. Sprawdźmy, dlaczego warto je włączyć do swojego systemu monitoringu!

Czym kierować się przy wyborze kamery?

Jeśli cenimy sobie dyskrecję, zwróćmy uwagę na kamery kopułowe. Można je zamontować nie tylko w domu, lecz także w biurze, placówce medycznej, sklepie, czy urzędzie. Modele tubowe są nieco większe, dzięki czemu odstraszą potencjalnego złodzieja. Prezentowane urządzenia mają charakterystyczną, cylindryczną obudowę. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego można je zamontować na słupie, latarni lub ścianie. Szukając idealnej kamery, kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami i specyfiką monitorowanego obszaru. Kamery Dahua współpracują z rejestratorami tej samej marki. Proponowany sprzęt pozwala szybko przejrzeć nagrania w celu wykrycia ewentualnego zdarzenia. System monitoringu sprawdzi się zarówno w domu, jak i firmie. Kamery z firmy Dahua są kompatybilne z technologią Power over Ethernet (POE), dlatego nie wymagają dodatkowego zasilania. W tym przypadku wykorzystuje się skrętkę komputerową, która służy do transmisji danych i przesyłania zasilania.

Kamery Dahua – niezawodne w każdych warunkach

Kamery Dahua charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Sprzęt sprawdzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo. Urządzenia zostały wyposażone w mikrofony, co ułatwia komunikację w monitorowanym obiekcie. Kamery rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu możemy numery tablicy rejestracyjnej i inne detale.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, producent przygotował zarówno modele z obiektywem motozoom, jak i stałoogniskowym. Jeśli zależy nam na swobodnej zmianie zbliżenia i kąta widzenia, zdecydujmy się na pierwsze rozwiązanie. Z drugiej strony obiektyw stałoogniskowy zapewnia stabilne pole widzenia.

Urządzenia Dahua – kluczowe funkcje

Nowoczesna kamera Dahua została wzbogacona o technologię Starlight, która zapewnia wyraźny obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Na uwagę zasługuje też inteligentna analiza obrazu (IVS). Urządzenie wyśle powiadomienie na telefon, gdy wykryje intruza. Prezentowane kamery mają szerokokątny obiektyw, co pozwala monitorować większy obszar. Sprzęt został wzbogacony o promiennik podczerwieni, który umożliwia rejestrację obrazu w całkowitej ciemności. Dzięki temu kamera Dahua pozwala monitorować nawet trudno dostępne zakątki. Dodatkowo urządzenie zapewnia wyraźny obraz przez całą dobę. W zależności od wybranego modelu promiennik podczerwieni może emitować światło na 20-60 m.

Kamery do monitoringu – co warto wiedzieć?

Producent zapewnia zdalny dostęp do obrazu z kamer, wystarczy pobrać darmową aplikację na urządzenie z systemem Android, iOS lub Windows. Interfejs jest dostępny w języku polskim, co znacznie ułatwia ustawienie parametrów. Użytkownik może zarządzać systemem zarówno z poziomu rejestratora, jak i łączyć się z konkretnymi kamerami. Proponowane modele mają slot na kartę microSD, dzięki czemu nie zatrzymają nagrywania w przypadku awarii dysku twardego lub utraty połączenia sieciowego. Urządzenia posiadają metalową obudowę o klasie szczelności IP67, dlatego można je umieścić zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Kamery nadają się do montażu na ścianie lub pod sufitem. Inżynierowie Dahua wdrożyli zaawansowane funkcje przetwarzania wideo, co ułatwia identyfikację osób i pojazdów na nagraniu. Oprócz tego specjaliści zaimplementowali kodeki kompresji obrazów. W ten sposób film zajmuje mniej miejsca na dysku, nie tracąc przy tym na jakości. Nowoczesne modele posiadają funkcję Anti-Flicker, która redukuje efekt migotania obrazu. Zastosowane rozwiązanie zdecydowanie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Materiał sponsorowany.

Similar Posts