Uncategorized

Ogrzewanie folią grzewczą pod lustro

Ogrzewanie folią grzewczą pod lustro

Zastosowanie folii grzewczej pod lustrem to jeden z ciekawszych sposobów ich użycia. Jak powinno się ją zamontować i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Korzyści z folii grzewczej pod lustrem

Ogrzewanie pod lustro to przede wszystkim świetny pomysł, jeśli chcesz uniknąć gromadzącej się na jego tafli pary wodnej. Każdy doskonale zna sytuację, gdy zaparowane lustro utrudnia wykonanie codziennych czynności, jak golenie, czy makijaż. Próby przecierania są mało skuteczne, a dodatkowo powodują powstawanie zacieków.

Folia grzewcza pod lustrem sprawia, że jego powierzchnia szybko i równomiernie wysycha (maksymalnie do 5 minut). Osiągana temperatura jest jednak w pełni bezpieczna i nie grozi oparzeniem się przez użytkownika ani zniszczeniem lustra. W łazience lustro z folią grzewczą pełni też rolę ogrzewania wspomagającego i podobnie jest stosowane w innych częściach domu lub w niewielkich domach modułowych czy typu tiny house, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Tego typu rozwiązania sprawdzają się też w klubach fitness, SPA, czy innych miejscach publicznych. Sam montaż jest prosty i szybko go wykonasz. Stosując folię grzewczą można instalować duże powierzchnie grzewcze lustra (nawet do 3 m2).

Warto też pamiętać, że folia grzewcza działa na zasadzie wytwarzania energii cieplnej przenoszonej przez fale długiej podczerwieni. Taki rodzaj ogrzewania ma liczne korzyści dla zdrowia. Fale podczerwone są stosowane do celów medycznych np. w trakcie rekonwalescencji do przyspieszania regeneracji mięśni.

Montaż folii grzewczej pod lustrem

Instalowanie folii grzewczej pod lustrem nie jest skomplikowane i wymaga tylko odrobinę cierpliwości oraz dodatkowych narzędzi. Decydując się na zakup folii grzewczej Heat Decor otrzymujesz nie tylko najwyższej jakości produkt, ale również kompletny zestaw instalacyjny.

Instalację folii grzewczej najlepiej przeprowadzić jeszcze przed zawieszeniem lustra. Zestaw Heat Decor zawiera oprócz arkusza folii grzewczej także konektory, przewody, taśmę samowulkanizującą oraz specjalny klej do folii Heat Decor HD-G01 (na bazie kauczuku w postaci mikrocząstek). Z jego zastosowaniem zarówno folię grzewczą, jak i lustro, można zamontować na ścianie z gips kartonu, płyt OSB, MFP lub sklejki.

Folię grzewczą przyklejamy pełną powierzchnią na ścianie, na której zostanie później umieszczone lustro. Spryskujemy to miejsce, a także samą folię grzewczą klejem HD-G01 (ma formę aerozolu) i czekamy 5 minut do przeschnięcia kleju. Po tym czasie przyklejamy folię grzewczą do ściany. Następnie nanosimy klej po drugiej stronie folii grzewczej oraz z tyłu lustra i przyklejamy lustro do folii grzewczej, gdy klej przeschnie.

Łączenie z instalacją elektryczną

Folię grzewczą można podłączyć do źródła prądu na trzy sposoby:

  • bezpośrednio pod wyłącznik światła jednobiegunowy,
  • pod wyłącznik dwubiegunowy – połączyć z wyłącznikiem światła,
  • pod wyłącznik dwubiegunowy – połączyć z osobnym przyciskiem do ogrzewania lustra.

Folię grzewczą można również podłączyć do termostatu instalując czujnik temperatury zewnętrznej pod folią grzewczą. Termostat będzie kontrolował temperaturę powietrza w pomieszczeniu oraz temperaturę samej folii grzewczej. Można wykorzystać ten sposób do ogrzewania łazienki lub innego pomieszczenia z lustrem.

Decydując się na zakup folii grzewczych Heat Decor zyskujesz gwarancję otrzymania niezawodnego i bezawaryjnego produktu, którego jakość potwierdzają stosowne certyfikaty. Skorzystaj z naszej oferty!

Artykuł promocyjny.

Similar Posts