Budowa

Jak prawidłowo wykonać obróbkę kalenicy taśmą podgąsiorową CREAROLL marki CREATON

CREAROLL marki CREATON to nowość w segmencie taśm kalenicowych. Przemyślana konstrukcja oraz zgodność z najbardziej rygorystyczną w Europie brytyjską normą BS 8612 sprawiają, że produkt wyróżnia się na rynku pod względem jakości. Estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu dzięki taśmie CREAROLL spotka się z uznaniem dekarzy i inwestorów. 

Montaż na połaci odbywa się szybko i precyzyjnie:

 

Czarny, środkowy pasek z logo CREATON powinien równo przykrywać łatę kalenicową. Zapewni to odpowiednie, symetryczne rozmieszczenie taśmy CREAROLL na łacie. Produkt w rolce o długości 5 m i w dwóch szerokościach 310 i 390 mm daje możliwość najlepszego dopasowania taśmy do formatu dachówki zastosowanej na połaci. CREAROLL jest idealnym rozwiązaniem dla dachówek wielkoformatowych o rozbudowanych zamkach górnych – modeli ceramicznych TITANIA i SIMPLA marki CREATON.

 

Taśmę CREAROLL do łaty kalenicowej mocuje się przy pomocy zszywek lub gwoździ „papiaków”. Należy je wbijać co około 50 cm w środkową część znajdującego się nad łatą czarnego paska taśmy. Zastosowanie perforowanej włókniny polipropylenowej umożliwia skuteczną wentylację wynoszącą 165 cm2/mb. Jednocześnie całkowicie chroni konstrukcję dachową przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń pod połać. Jest odporna na starzenie, promieniowanie UV oraz na wysokie i niskie temperatury.

Podczas odcinania nadmiaru taśmy CREAROLL nożyczkami należy pozostawić fragment około 20 cm. To umożliwi nam skuteczne zabezpieczenie brzegu kalenicy lub naroża dachu. Plisowane aluminium zwiększa elastyczność produktu w zakresie montażu oraz zapewnia 25% rozciągliwości.

Następnie, po zerwaniu taśmy zabezpieczającej, przyklejamy taśmę CREAROLL dociskając ją do dachówek. Plisowane aluminium pozwala na optymalne dopasowanie do kształtu dachówek. Dzięki szerokim paskom butylowym (25 mm) tworzy z dachówkami na połaci trwałe połączenie. Ze względu na silne właściwości klejące, szczególnie w wyższych temperaturach, należy unikać bezpośredniego dotykania kleju butylowego.

Solidne zamocowanie gąsiora początkowego na dachu wymaga nawiercenia w nim otworu montażowego. Po odpowiednim ustawieniu gąsiora na łacie kalenicowej należy go przytwierdzić wkrętem. Cztery kolory taśmy CREAROLL marki CREATON zgodne z kodami RAL – czarny (RAL 9004), szary (RAL 7015), brązowy (RAL 8017) i czerwony (RAL 8004) umożliwiają zachowanie spójności kolorystycznej z ceramicznymi lub cementowymi dachówkami, gąsiorami i dodatkami zastosowanymi na dachu. 

W górnej części gąsiora początkowego, w dedykowanym na to miejscu, instalujemy metalową klamrę. Klamry wykorzystujemy do montażu kolejnych gąsiorów podstawowych dedykowanych dla danego modelu z oferty marki CREATON.

Taśma kalenicowa CREAROLL to produkt uniwersalny. Idealnie sprawdza się na połaci wykonanej z dachówek ceramicznych lub cementowych marki CREATON oraz ciężkich pokryć dachowych innych marek dostępnych aktualnie na rynku.

 

 Materiały prasowe CREATON Polska

www.creaton.pl

Similar Posts