Porady

Jak dobrać umywalkę? Kilka wskazówek dla kupujących

Jak dobrać umywalkę? Kilka wskazówek dla kupujących

Wpływ na estetykę oraz funkcjonalność Twojej łazienki ma wiele elementów. Do tych najważniejszych zaliczamy armaturę łazienkową, dzięki której zyskasz komfort codziennej toalety i będziesz mógł cieszyć się piękną aranżacją wnętrza. W tym miejscu podpowiemy Ci, jak wybrać umywalkę, która stanowi prawdziwe serce każdej łazienki. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale również trwałość oraz wymiary.

Jak dobrać umywalkę? Zwróć uwagę na materiał!

Nowoczesne umywalki tworzone są z wielu rozmaitych materiałów. Grunt to wybrać taki, który będzie odznaczał się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych, jak wilgoć czy wysokie i niskie temperatury.

Jak dobrać umywalkę? Przede wszystkim inwestując w rozwiązania z najwyższej półki, a więc te szkliwione. Są one nie tylko bardziej wytrzymałe, ale również odporne na zabrudzenia – z jednej strony skutecznie zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń, a z drugiej usuwanie z nich osadów jest o wiele łatwiejsze. Polecamy zwłaszcza wyroby z porcelany, ewentualnie z porcelitu. Zwróć również uwagę na to, czy umywalka została wyposażona w specjalną powłokę, która ułatwi utrzymanie armatury w czystości.

Do polecanych rozwiązań zaliczamy także umywalki szklane oraz wykonane z konglomeratów kamiennych, które są nie tylko trwałe, ale również niezwykle estetyczne.

Wybór umywalki a wymiary

Jak dobrać umywalkę pod względem wymiarów? Powinieneś oczywiście wziąć pod uwagę powierzchnię swojej łazienki oraz możliwości aranżacyjne. Warto jednak inwestować w rozwiązania o szerokości minimum 60-70 cm, które zapewnią maksymalny komfort codziennej toalety. Umywalki nablatowe, podwieszane albo wpuszczane mogą być nieco węższe, ale w takiej sytuacji zwróć uwagę, by były odpowiednio głębokie, co zapewni Ci maksymalny komfort użytkowania.

Pamiętaj! Na rynku dostępne są różne rodzaje umywalek. To, czy wybierzesz podwieszaną, stojącą czy wpuszczaną w blat, zależy wyłącznie od warunków panujących w Twojej łazience oraz efektu wizualnego, jaki chcesz osiągnąć!

Design, czyli dopasuj umywalkę do stylu aranżacji łazienki

Wybór umywalki pod kątem designu to kwestia indywidualna. Do Twojej dyspozycji są zarówno klasyczne rozwiązania okrągłe i owalne, jak również te najbardziej oryginalne – kwadratowe, prostokątne, a nawet niesymetryczne.

Co więcej, możesz stawiać na rozmaite warianty kolorystyczne, które dedykowane są miłośnikom oryginalnych aranżacji!

Gdzie kupić nowoczesną umywalkę?

Jak dobrać umywalkę, która będzie służyła przez wiele lat? Polecamy przede wszystkim zakupy w odpowiednim miejscu. Postaw na salon wyposażenia wnętrz, który specjalizuje się w armaturze łazienkowej (np. Miradhome.pl) i który oferuje wyłącznie rozwiązania od najbardziej cenionych na rynku producentów. Możesz również zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów, które znajdziesz w wielu miejscach w internecie.

Dzięki temu zyskasz pewność, że wybór umywalki będzie udany i stanie się ona funkcjonalnym oraz estetycznym dopełnieniem Twojej łazienki!

Similar Posts