Porady

Bezpieczne schody w twoim domu

Bezpieczne schody w twoim domu

Coraz częściej Polacy decydują się na budowę domu piętrowego. Po krótkiej popularności domów parterowych, wielu inwestorów znów powróciło do domów z drugim poziomem. To wygodne rozwiązanie dające więcej powierzchni użytkowej. Kolejne piętro oznacza konieczność zamontowania schodów. Schody oraz balustrady schodowe to ważny element wystroju wnętrza. Jakie schody wybrać, by były ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, które dodatkowo jest bezpieczne?

Bezpieczne schody

Schody można zrobić za kilka tysięcy zł lub za kilkanaście. Koszt zależy między innymi od samej metodologii i technologii wykonania, oraz rzecz jasna użytych materiałów. Projektując schody do swojego domu warto zadbać o to, by były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też bezpieczne. Do tego służą różne balustrady schodowe, które można zamówić z materiałów takich jak na przykład stal nierdzewna, drewno czy szkło. W zależności od stylu urządzenia domu, każdy inwestor będzie decydował się na inną balustrad. W domach w ciepłym stylu i o delikatnie rustykalnym klimacie, doskonale sprawdzają się na przykład balustrady z drewna.

W domach bardziej nowoczesnych o charakterze industrialnym czy loftowym, świetnie będzie prezentować się balustrada z metalu lub prawie niewidoczna balustrada ze szkła. Warto po prostu zdecydować się na jedną z nich, bo schody niezabezpieczone przy pomocy balustrady, mogą być naprawdę niebezpieczne. Często inwestorzy uświadamiają sobie to dopiero wtedy, gdy w ich życiu pojawia się małe dziecko. Wtedy zaczyna się walka o to, by maluch nie wspinał się do góry.

Bramka ochronna na schody

Niezabezpieczone schody aż proszą o to, by wreszcie zapewnić im balustradę. Na szczęście ten etap prac można wykonać zawsze i wciąż, zatem po jakimś czasie, gdy w budżecie pojawi się kwota na balustradę, można zakupić wybrany wzór. Balustrady robione są na wymiar dla konkretnego klienta. Co jeszcze zwiększy bezpieczeństwo dzieci na schodach? W przypadku maluchów w domu naprawdę niezbędna staje się bramka ochronna na schody. Taką bramkę najlepiej zamontować tak naprawdę w dwóch miejscach schodów – na samym dole, aby maluch nie wspinał się gdy znajduje się na parterze.

Bramka ochronna na schody Kalypto od Fontanto

Druga bramka powinna znaleźć się na górze, by maluch nie zszedł po schodach z pierwszego piętra na dół. Bramka ochronna na schody to gwarancja bezpieczeństwa dla każdego dziecka, które nie potrafi jeszcze samodzielnie sprawnie poruszać się po schodach. Dobrze mieć ją w swoim domu nawet wtedy, gdy dziecko ma już 3 lub 4 lata. W tym wieku samodzielne poruszanie się po wysokich i stromych schodach jest również niebezpieczne.

Similar Posts