Meble

Szafa z drzwiami przesuwnymi – rodzaje i typy

Szafa z drzwiami przesuwnymi - rodzaje i typy

Pojemne szafy z drzwiami przesuwnymi to jedne z najchętniej wybieranych, funkcjonalnych mebli do mieszkania lub domu. Zanim wybierzesz szafę dla siebie, poznaj wszystkie typy i rodzaje, by idealnie dopasować szafę do charakteru wnętrza.

Szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi

Najpopularniejsze typy i rodzaje szaf przesuwnych tworzą między innymi szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi. Typowo tego rodzaju szafy montuje się we wnękach składających się z 2 ścian naturalnych tworzących boki szafy. Jeśli ściany są równe, szafa wnękowa nie musi mieć dodatkowej podłogi, sufitu, ściany tylnej i ścianek bocznych. To znacznie upraszcza konstrukcję.

Szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi może opierać się tylko na 1 ścianie bocznej i ścianie tylnej. W tym przypadku 1 ścianka boczna zbudowana jest z płyty laminowanej. Tego rodzaju szafa może stanąć w miejscach, gdzie nie ma typowej wnęki.

Kolejnym rodzajem szafy wnękowej jest jej połączenie z pawlaczem. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach z wysokim sufitem, najczęściej w przedpokoju. Szafa wnękowa z pawlaczem pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Szafa pełna z drzwiami przesuwnymi

Kolejnym, bardzo popularnym typem szafy jest pełna szafa z drzwiami przesuwnymi. Oznacza to, że szafę całkowicie skonstruowano i żaden z elementów nie jest zastąpiony ścianą. Dzięki temu szafę można przesuwać i zmieniać jej położenie w razie zmian aranżacyjnych w pomieszczeniu.

Szafa pełna z drzwiami przesuwnymi nie musi idealnie pasować do wnęki, ani idealnie sięgać sufitu. Dzięki temu daje większe możliwości w aranżacji wnętrza. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi u osób, które od czasu do czasu lubią zmieniać wystrój pomieszczeń. Pełne szafy z drzwiami przesuwnymi, a także inne modele możesz zobaczyć na stronie https://www.komandor.pl/meble/szafy-przesuwne.

Szafa narożna z drzwiami przesuwnymi

Ostatni estetyczny i funkcjonalny typ stanowi szafa narożna. To znakomity sposób na wykorzystanie ściany narożnej w sypialni lub przedpokoju. W przypadku szaf narożnych wyróżniamy dwa rodzaje: szafę wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwszy rodzaj ma kształt litery L, a drugi stanowi lustrzane odbicie litery L.

Szafy narożne świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Ich rozmiar i kształt możesz idealnie dostosować do wnętrza. Szafy narożne bardzo często łączą zastosowanie drzwi przesuwnych z drzwiami składanymi.

Wyjątek stanowią zewnętrzne szafy narożne, które dedykowane są większym pomieszczeniom. Tego rodzaju szafa przypomina osobną garderobę. To świetna opcja do estetycznego uporządkowania ubrań i przedmiotów. Zewnętrzna szafa z drzwiami przesuwnymi świetnie sprawdza się w nowoczesnych sypialniach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich typów i rodzajów, zobacz szafy Komandor.pl. Przepiękne wizualizacje oraz dokładne opisy szaf na wymiar stanowią świetną inspirację i źródło wiedzy. To pozwoli Ci perfekcyjnie zaaranżować wybrane pomieszczenie.

Similar Posts